Naujienų srautas

Pasaulyje2018.11.12 09:43

Šaltiniai: per 24 val. viename Jemeno mieste žuvo 149 žmonės

ELTA 2018.11.12 09:43

Per pastarąją parą Jemeno Chudaidos uoste vykusius šalies vyriausybei lojalių pajėgų ir husių sukilėlių susirėmimus žuvo mažiausiai 149 žmonės, tarp jų – civiliai. Tai pirmadienį pranešė šaltiniai miesto gydymo įstaigose ir kariuomenėje.

Jemeno pajėgų karininkas Chudaidoje patvirtino, kad per kautynes žuvo septyni civiliai. Detalesnės informacijos jis nepateikė.

Prie Raudonosios jūros įsikūręs uostas, kurį nuo 2014-ųjų kontroliuoja husių sukilėliai, – itin svarbūs vartai, per kuriuos šalį pasiekia humanitarinė pagalba.

Šaltinis Jemeno vyriausybei lojalioje koalicijoje, kurią remia Saudo Arabijos vadovaujamas karinis aljansas, teigė, kad husiams pavyko sulaikyti koalicijos pajėgų veržimąsi Chudaidos uosto link.

Miesto ligoninių medikai pranešė, kad naktį į pirmadienį į jas buvo atgabenti 110 sukilėlių ir 32 vyriausybės pajėgų kovotojų kūnai.

Kariniai šaltiniai savo ruožtu patvirto, kad Saudo Arabijos vadovaujamas aljansas prieš sukilėlius vykdė oro antskrydžius.

Nuo susirėmimų Chudaidoje pradžios lapkričio 1-ąją žuvo jau bemaž 600 žmonių.

Per Irano remiamų husių sukilėlių ir Saudo Arabijos vadovaujamos koalicijos palaikomos šalies kariuomenės kovas nuo 2015 metų iš viso žuvo beveik 10 tūkst. žmonių.

Saudo Arabijos vadovaujamas aljansas į Jemeno konfliktą įsikišo 2015-aisiais ir jau padėjo vyriausybės pajėgoms atgauti beveik visus šalies uostus. 

Tačiau Chudaidos uostas – ypač jautrus, nes per jį šalį pasiekia didžioji dalis įvežamų prekių. 14 mln. Jemeno gyventojų gresia badas, o kas 10 minučių dėl maisto trūkumo čia miršta po vaiką, skelbia Jungtinės Tautos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi