Pasaulyje

2018.11.12 12:26

Kalifornijoje miško gaisrų aukų padaugėjo iki mažiausiai 31

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.11.12 12:26

Kalifornijoje siaučiančių miško gaisrų aukų padaugėjo iki mažiausiai 31, dar per 200 žmonių laikomi dingusiais. Šie gaisrai aukų skaičiumi jau prilygsta daugiausia gyvybių pasiglemžusiam Kalifornijos gaisrui prieš daugiau nei 80 metų.

Savo namus buvo priversti palikti apie 250 tūkst. gyventojų. Gaisrai kelia grėsmę ir kurortams, tarp jų ir Holivudo garsenybių pamėgtam Malibu.

Baiminamasi, kad stiprėjant vėjui liepsnos ims dar greičiau plisti. Valstijos gubernatorius Jerry Brownas ragina prezidentą Donaldą Trumpą paskelbti stichinę nelaimę ir taip sudaryti sąlygas valstijai gauti daugiau finansinės paramos iš vyriausybės.

Sekmadienio vakarą popžvaigždė Miley Cyrus socialiniuose tinkluose pranešė, kad jai pavyko laiku evakuotis iš namų, o šie jau supleškėjo iki pamatų.

„Esu visiškai sugniuždyta dėl gaisrų, niokojančių mūsų bendruomenę. Esu viena iš laimingųjų. Mano gyvūnai ir mano gyvenimo meilė evakavomės saugiai, ir dabar tai yra visų svarbiausia. Mano namo nebėra, bet prisiminimai, kuriais dalinuosi su šeima ir draugais, išliks stiprūs. Esu dėkinga už tai, kas man liko“, – tviteryje rašė dainininkė, pridėdama ir nuorodas, kur gali kreiptis nukentėjusiesiems norintys padėti žmonės. Toks pat likimas ištiko ir Miley Cyrus kolegą, dainininką Robiną Thicke`ą – jo 2,4 mln. JAV dolerių vertės namas Malibu taip pat visiškai sudegė.

Liepsnos pasiglemžė ir Holivudo aktoriaus Gerardo Butlerio namus, taip pat ir režisieriaus Scotto Derricksono.

Iš Malibu evakuotis turėjo ir popžvaigždė Lady Gaga bei dviem „Oskarais“ apdovanotas režisierius Guillermo del Toro, bet naujausiomis žiniomis, jų namus liepsnos aplenkė. Dėl gresiančio pavojaus savo namus per vieną valandą privalėjo palikti ir realybės šou žvaigždės Kim Kardashian, Khloe Kardashian bei Kourtney Kardashian, taip pat aktorius Pierce`as Brosnanas ir dainininkė Cher. Žinių, ar jų namai buvo apgadinti per gaisrą, kol kas nėra.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.