Pasaulyje

2018.11.11 16:58

Pietų ir Šiaurės Korėjos pradėjo dalies pasienio postų uždarymą

ELTA2018.11.11 16:58

Sekmadienį, siekdamos sumažinti įtampą pasienyje, Pietų ir Šiaurės Korėjos pradėjo pirmųjų 20-ies saugomų pasienio postų uždarymą.

Pagal abiejų valstybių generolų spalio pabaigoje pasirašytą susitarimą, kaimynės sutiko uždaryti po 10 postų kiekvienoje šalyje.

Sekmadienį abiejų šalių kariai demilitarizuotoje zonoje, skiriančioje abi Korėjas, pradėjo 20 pasienio postų ardymą. Iš postų jau anksčiau atšaukti kariai ir išvežta įranga.

Anot Pietų Korėjos naujienų agentūros „Yonhap“, Pietų Korėja likusioje teritorijoje palei sieną su kaimyne turi apie 60 tokių postų, o Šiaurės Korėja – maždaug 160.

Pasienio kaimelis Panmundžomas, kuriame rengiamos abiejų valstybių derybos, yra vienintelė vieta 250 km ilgio pasienio zonoje, kurioje abiejų Korėjų kariai kartu su JAV vadovaujamais Jungtinių Tautų daliniais stovi veidas į veidą.

Norėdamos paspartinti šiltėjančius santykius, Pietų ir Šiaurės Korėjos praėjusį mėnesį iš derybų kaimelio pašalino ginklus ir saugomus postus, palikdamos tik po 35 neginkluotus karius kiekvienoje pusėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.