Pasaulyje

2018.11.11 18:32

Kalifornijoje esantis režisierius A. Matelis: gaisrai palietė šiek tiek už Lietuvą mažesnę teritoriją

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.11.11 18:32

Gaisrų niokojamoje Kalifornijoje gyvenimas paralyžiuotas, o milijonai žmonių netgi priversti palikti savo namus, LRT RADIJUI sako netoli gaisro apimtų teritorijų esantis režisierius Arūnas Matelis. Anot jo, nepatogumų patiria ir saugiose teritorijose gyvenantys žmonės.

„Teritorija, paliesta gaisrų, šiek tiek mažesnė nei Lietuvos teritorija. Jie patys skaičiuoja, kad vienokią ar kitokią įtaką tai daro 22 mln. žmonių“, – LRT RADIJUI tvirtina A. Matelis.

Režisierius pasakoja, kad dangus padengtas dūmų debesimis, dėl evakuacijos stipriai išaugo ir taip dideli automobilių srautai.

„Vykdoma evakuacija, milijonai žmonių turi palikti savo namus. JAV automobilių srautai ir taip nemaži, o dabar visi juda į vieną ar kitą pusę, daugybė žmonių evakuojasi. Įtampa yra didžiulė. Sustojo daug darbų, reikalų. Žmonės rūpinasi savo saugumu. Ten, kur anksčiau nuvažiuoti užtrukdavo 40 minučių, dabar reikia trijų valandų“, – teigia A. Matelis.

Jo aiškinimu, gesinti gaisrus ugniagesiams sudėtinga ir dėl nepastovios vėjo krypties: „Tose vietose, kur vėjų sūkuriai neprognozuojami, kur iš pradžių pučia į vieną pusę, po to – į kitą, [gesinti ugnį] sudėtinga, todėl [ugniagesiai] negali nieko padaryti“, – sako Los Andžele esantis režisierius A. Matelis.