Pasaulyje

2018.11.11 13:17

Australijoje suimta moteris, galimai sukėlusi adatų braškėse krizę

ELTA 2018.11.11 13:17

Tiriant Australijoje paniką sukėlusius atvejus, kai braškėse rastos susmaigstytos siuvimo adatos, suimta moteris. Apie tai sekmadienį pranešė šalies policijos pareigūnai.

Kvynslando valstijos pareigūnai prieš tai buvo pasiūlę didelį atlygį už informaciją apie nusikaltėlius, o vyriausybė pailgino kalėjimo bausmes už atitinkamus nusikaltimus. Pirmieji vaisiai su adatomis prekybos centruose aptikti rugsėjį. Tuomet į medikus kreipėsi vyriškis, kurį suvalgius braškių pradėjo kamuoti skrandžio skausmai.

Nuo rugsėjo visoje šalyje nustatyta daugiau nei 100 atvejų, kai vaisiuose ir uogose, dažniausiai braškėse, rasta smeigtukų bei adatų. Dar vienas toks atvejis užfiksuotas kaimyninėje Naujojoje Zelandijoje.

Anot policijos pareigūnų, 50-etė įtariamoji suimta sekmadienio popietę vietos laiku po „sudėtingo ir išsamaus tyrimo“. Pareigūnai kol kas neatskleidžia jokių detalių apie moterį ir galimus jos motyvus, taip pat neaišku, kokie konkrečiai kaltinimai jai bus pateikti teisme pirmadienį.

Dėl kilusios panikos prekybos centrai Australijoje buvo priversti iš lentynų pašalinti braškes, o ūkininkai turėjo išmesti tonas nepageidaujamų uogų.

Australijos vyriausybė už tokio pobūdžio nusikaltimus įkalinimo bausmę pailgino nuo 10 iki 15 metų.