Pasaulyje

2018.11.11 12:43

Ebolos karštligės protrūkio Kongo DR aukų skaičius viršijo 200

BNS 2018.11.11 12:43

Ebolos karštligės protrūkis Kongo Demokratinės Respublikos rytuose jau nusinešė daugiau kaip 200 gyvybių, šeštadienį pranešė šalies sveikatos apsaugos ministerija.

Nuo protrūkio pradžios rugpjūčio mėnesį nuo šio viruso, oficialiais duomenimis, mirė 201 žmogus, o iš viso buvo užfiksuotas 291 užsikrėtimo atvejis, pareiškė ministerija.

Maždaug pusė atvejų buvo nustatyta 800 tūkst. gyventojų turinčiame Beni mieste, esančiame pasienyje su Uganda.

Jungtinių Tautų Taikos palaikymo operacijų departamentas regione veikiančias ginkluotąsias grupuotes penktadienį paragino netrukdyti pastangoms pažaboti ligą.

Komandoms, kurios yra atsakingos už kovą su viruso protrūkiu „buvo grasinta, jos buvo fiziškai užpuolamos ir buvo ne kartą naikinama jų įranga. Būta ir pagrobimų“, – penktadienį pareiškė sveikatos apsaugos ministras Oly Ilunga.

Tai jau dešimtas Ebolos karštligės protrūkis Kongo DR nuo 1976 metų, kai pirmą kartą buvo aptiktas šis virusas, pavadintas valstybės šiaurėje esančios upės vardu.

Ebolos karštinė yra sunki infekcinė liga, kuri gali sparčiai plisti per nedidelius kūno skysčių kiekius. Ji sukelia vidinį kraujavimą ir dažnai yra mirtina.