Pasaulyje

2018.11.10 18:25

JAV ir NATO konsultuosis dėl Rusijos branduolinio pakto

BNS 2018.11.10 18:25

Prancūzijos pareigūnai sako, kad Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo administracija sutiko konsultuotis su NATO dėl Vašingtono planų trauktis iš ginklų kontrolės sutarties su Rusija.

Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono patarėjai sako, kad toks sprendimas buvo priimtas per D. Trumpo ir E. Macrono susitikimą Paryžiuje šeštadienį.

Baltieji rūmai tokio pranešimo kol kas nekomentuoja. Tačiau D. Trumpo patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Johnas Boltonas penktadienį žurnalistams Paryžiuje sakė, kad Jungtinės Valstijos „labai glaudžiai konsultuojasi“ su sąjungininkais dėl minėtos sutarties ir „yra labai optimistiškai nusiteikusios dėl bendros pozicijos.“

Jungtinės Valstijos ir NATO yra apkaltinusios Rusija pažeidžiant Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties sąlygas.

D. Trumpo sprendimas pasitraukti iš šios sutarties kelia nerimą daugeliui Europoje, kur ši sutartis yra laikomas vienu iš po Šaltojo karo sukurtos tvarkos pamatinių akmenų. E. Macronas yra perspėjęs, kad jeigu šios sutarties bus atsisakyta, Rusija gali dislokuoti tokias raketas, kurios galėtų pasiekti taikinius Europoje, bet ne Jungtinėse Valstijose.