Pasaulyje

2018.11.09 22:07

Romos merei gresia įkalinimo bausmė už korupcinę įdarbinimo schemą

BNS 2018.11.09 22:07

Romos prokuratūra penktadienį paprašė skirti 10 mėnesių įkalinimo Italijos sostinės merei Virginiai Raggi už numanomą korupcinę įdarbinimo savivaldos institucijose schemą.

V. Raggi, 2016 metais tapo pirmąja Romos mero postą užėmusia moterimi, priklauso populistiniam prieš isteblišmentą nusistačiusiam Penkių žvaigždučių judėjimui (M5S). Dabar ji kaltinama melagingais pareiškimais dėl Renato Marros paskyrimo Romos turizmo departamento vadovu.

R. Marros brolis Raffaele Marra anksčiau dirbo Romos administracijos vadovu ir buvo laikomas V. Raggi dešiniąja ranka, bet dabar irgi yra kaltinamas korupcija atskiroje byloje, susijusioje su veiksmais, atliktais dar prieš V. Raggi pradedant dirbti merijoje.

Tyrėjai sako turintys įrodymų, kad Raffaele Marra pasirūpino, jog jo brolis būtų paskirtas vadovauti Turizmo departamentui.

Raffaele Marra jau yra atlikęs kelių mėnesių įkalinimo bausmę. Dabar jam gresia iki puspenktų metų laisvės atėmimo.

V. Raggi advokatas savo argumentus pateiks šeštadienį. Tikimasi, kad teismas tą pačią dieną paskelbs nutartį.

Italijoje iki dvejų metų trukmės įkalinimo bausmės paprastai būna lygtinės.

Tačiau V. Raggi partijos taisyklės skelbia, kad bet kuris nuteistas narys turi atsistatydinti iš partinių pareigų, net jeigu paskiriama trumpesnė įkalinimo bausmė ir jeigu už nusižengimą nuteisiama pirmąkart.