Pasaulyje

2018.11.09 20:35

Šri Lankos prezidentas paleido parlamentą

ELTA2018.11.09 20:35

Šri Lankos prezidentas Maithripala Sirisena penktadienį paleido parlamentą. Tai pranešė AFP, remdamasi vienu iš ministrų, kuris prašė neskelbti jo pavardės. Dabar šalyje turi būti surengti pirmalaikiai parlamento rinkimai.

Kaip pažymi AFP, prezidentas ryžosi tokiam žingsniui po to, kai jo Laisvės partija paskelbė negalinti surinkti daugumos parlamente, kad būtų patvirtintas jos kandidatas į ministrus pirmininkus.

Krizė šalyje kilo, kai spalio 26 d. buvo prisaikdintas naujas premjeras Mahindą Rajapaksa, kuris pakeitė šiame poste Ranilą Wickremesinghę. Bet R.Wickremesinghė pareiškė, kad, pagal šalies konstituciją, jis tebėra vyriausybės vadovas. Kitą dieną prezidentas pranešė stabdąs parlamento darbą.

Savo ruožtu parlamento pirmininkas Karu Jayasuriya pareiškė nepripažinsiąs M. Rajapaksos naujuoju premjeru, kol šis neturės daugumos parlamente.

M. Rajapaksa ėjo Šri Lankos prezidento pareigas nuo 2005 iki 2015 metų. 2014 metų lapkričio 20 d. jis paskelbė pirmalaikius rinkimus, kadangi jo reitingas smuko, o opozicija jį kaltino autoritariniu valdymu ir korupcija. 2015 metų sausio 9 d. M. Rajapaksa atsisakė prezidento įgaliojimų ir perdavė juos M. Sirisenai, kuriam pralaimėjo rinkimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.