Pasaulyje

2018.11.08 21:10

Vašingtonas skelbs naujas sankcijas dėl padėties Kryme ir Rytų Ukrainoje

BNS 2018.11.08 21:10

Jungtinės Valstijos ketvirtadienį paskelbė sankcijas dar trims asmenims ir devynioms struktūroms dėl Rusijos veiksmų Ukrainoje, įskaitant Krymo aneksiją.

„Mūsų sankcijos yra aiškus priminimas, kad pastangos normalizuoti investavimą ir ekonominius santykius su tais, kas veikia Kryme, nebus toleruojamos ir bus baudžiamos JAV ir Europos Sąjungos sankcijomis“, – pareiškė Iždo departamento sekretoriaus pavaduotoja terorizmo ir finansinės žvalgybos reikalams Sigal Mandelker.

JAV valstybės departamento pasiuntinys Ukrainai Kurtas Volkeris pareiškė, kad Vašingtonas ketvirtadienį dėl padėties Kryme ir Rytų Ukrainoje paskelbs sankcijas dar trims asmenims ir devynioms organizacijoms.

„Šiandien JAV įveda naujas sankcijas, susijusias tiek su Krymu, tiek su Donbasu (Rytų Ukraina). Jas kiek vėliau šiandien paskelbs Iždo departamentas“, – ketvirtadienį per trumpą spaudos konferenciją pranešė pareigūnas.

Pasak jo, kalbama apie asmenis ir subjektus, prisidėjusius prie Krymo aneksijos ar pažeidusius žmogaus teises Kryme ar Rytų Ukrainoje.

K. Volkeris priminė, kad JAV nepripažįsta Maskvos įvykdytos Krymo aneksijos. Jis pridūrė, kad Vašingtonas neatšaukia sankcijų, tikėdamasis, kad jos padės įgyvendinti Minsko taikos susitarimus.