Pasaulyje

2018.11.08 14:24

Per šaudynes Kalifornijos bare žuvo mažiausiai 13 žmonių

ELTA, BNS, LRT.lt2018.11.08 14:24

Vėlai trečiadienį vietos laiku Tausand Oukso mieste JAV Kalifornijos valstijoje įsikūrusiame bare pradėjo šaudyti ginkluotas užpuolikas, žuvo mažiausiai 13 žmonių, praneša „Associated Press“. 

Šaulys buvo rastas negyvas įvykio vietoje, pranešė Venturos apygardos šerifas Ericas Buschow.

Policija sakė dienraščiui „Los Angeles Times“, kad mažiausiai 30 šūvių buvo paleista maždaug už 64 km į vakarus nuo Los Andželo esančio Tausand Oukso miesto bare „Borderline Bar & Grill“, kur tuo metu vyko studentų šokių vakarėlis.

Venturos apygardos šerifo biuro kapitonas Garo Kuredjianas per anksti ketvirtadienį surengtą spaudos konferenciją sakė, kad buvo pašautas vienas šerifo įgaliotinis; jis išvežtas į ligoninę.

G. Kuredjianas sakė negalįs patvirtinti, kad kuris nors iš pašautųjų mirė.

Kapitonas pridūrė, kad šaudymo vieta tebelaikoma aktyvia.

„Tebeieškome šaulio, – sakė jis. – Negalime patvirtinti, kad šaulys sulaikytas.“

Detalių apie sužeistųjų būklę kol kas neskelbiama.

Laikraštis nurodė, kad buvo gauta keletas pranešimų apie šaudymą ir sužeistus žmones. Į įvykio vietą atvyko daug teisėsaugos pareigūnų ir greitosios pagalbos automobilių. Kai jie atvažiavo, dar girdėjosi šūviai.

Laikraštis „Ventura County Star“ citavo policijos informaciją, kad pirmasis pranešimas apie incidentą buvo gautas apie 23 val. 20 min. vietos (ketvirtadienį 9 val. 20 min. Lietuvos) laiku. Tuo metu bare linksminosi šimtai koledžo studentų.

Baro tinklalapyje sakoma, kad tuo metu turėjo vykti kantri stiliaus šokių pamokos,

Įvykio liudininkai sakė televizijai „ABC News“, kad vienas vyras keliskart iššovė iš trumpavamzdžio ginklo, sviedė dūmines bombas ir vėl pradėjo šaudyti.

Policija perspėjo žmones vengti lankytis šalia įvykio vietos.

Pasak pareigūnų, apie 130 tūkst. gyventojų turinčiame Los Andželo priemiestyje šalia Venturos apygardos ribos „jau ilgokai“ nebuvo jokių šaudymo incidentų.

Netoliese esančio Kalifornijos liuteronų universiteto studentų organizacijos pirmininkas Nickas Steinwenderis pasakojo, kad sužinojęs apie šaudymą nuskubėjo įvykio vietą, kur tuo metu buvo jo draugų ir kitų studentų.

„Buvo chaosas – žmonės šokinėjo pro langus, žmonės šokinėjo per vartus, kad ištrūktų“, – N. Steinwenderis pasakojo televizijai KABC-TV.

Ji pridūrė, kad kai kurie ten buvę žmonės pasakojo pasislėpę tualetuose ir baro pastato mansardoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.