Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Po 18 mėnesių komos mirė Nyderlandų princas Frisas (papildyta)

ELTA2015.09.08 13:45

Mirė Nyderlandų princas Frisas, kuris po nelaimės kalnuose 18 mėnesių buvo ištiktas komos. Apie tai Hagoje paskelbė karališkieji rūmai.

Mirė Nyderlandų princas Frisas, kuris po nelaimės kalnuose 18 mėnesių buvo ištiktas komos. Apie tai Hagoje paskelbė karališkieji rūmai.

Karaliaus Willemo Alexanderio brolį 2012-ųjų vasarį slidinėjant Austrijos kalnuose užvertė sniego lavina, ir nuo to laiko jis buvo komos būklės. Liepą Frisas iš Londono ligoninės buvo pervežtas į gimtinę.

„Princas Frisas mirė nuo komplikacijų dėl smegenų pažeidimo, susijusio su deguonies trūkumu po nelaimės“, – sakoma Nyderlandų vyriausybės pareiškime. Po nelaimės jis niekada nerodė daugiau nei „minimalių sąmonės ženklų“. Frisui buvo 44 metai.

Anot laikraščio „De Telegraaf“, Nyderlandų karališkoji šeima padėkojo visiems, kurie praėjusiais mėnesiais rūpinosi Frisu.

Princas buvo netekęs vietos sosto įpėdinių eilėje, nes jo sužadėtuvės su Mabel Wisse Smit sukėlė skandalą. Mat jauna moteris nutylėjo anksčiau palaikiusi artimus santykius su liūdnai pagarsėjusiu narkomafijos bosu. Patyręs didelį politinį spaudimą, Frisas atsisakė oficialiai prašyti parlamento pritarimo vedyboms ir taip neteko vietos sosto įpėdinių eilėje.

Pora susituokė 2004 metais ir susilaukė dviejų dukrelių. Luanai šiuo metu yra aštuoneri, o Zariai – septyneri.

Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą Nyderlandų Karaliui Willemui Alexanderiui dėl brolio Princo Friso netekties.

„Prašau priimti mano ir visų Lietuvos žmonių nuoširdžiausią užuojautą Jums, Jūsų Didenybe, Jo Karališkosios Prakilnybės šeimai ir artimiesiems“, – sakoma šalies vadovės užuojautoje.

Prezidentė palinkėjo stiprybės vyro ir tėčio netekusioms sutuoktinei Mabel, dukroms Luanai ir Zariai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.