Pasaulyje

2013.08.27 10:28

M. Mursio šalininkai barikadomis tikisi išsaugoti protesto stovyklas

ELTA2013.08.27 10:28

Tūkstančiai Musulmonų brolijos šalininkų Kaire stato barikadas, taip tikėdamiesi neleisti likviduoti jų protestų stovyklų.

Tūkstančiai Musulmonų brolijos šalininkų Kaire stato barikadas, taip tikėdamiesi neleisti likviduoti jų protestų stovyklų.

Šalia Raba al-Adavijos (Rabaa al-Adawija) mečetės po rytinių pamaldų dešimtys islamistų užėmė pozicijas prie plytų ir smėlio maišų sienos. Stebėtojai spėja, kad saugumo pajėgos ateinančiomis dienomis stovyklas likviduos, praneša agentūra AFP.

Kariuomenei nuo valdžios nuvertus Egipto prezidentą Mohammedą Mursi, jo šalininkai su žmonomis ir vaikais užėmė Raba al Adavijos aikštę ir Nahdos aikštę netoli Kairo universiteto. Jie reikalauja grąžinti prezidentą į valdžią.

Po sekmadienio vakarą pasibaigusio ultimatumo pasitraukti iš protesto stovyklų saugumo pajėgos pareiškė palaipsniui stovyklas likviduosiančios. Vidaus reikalų ministerijos atstovai sakė, kad pradžioje policininkams bus pavesta apsupti protesto stovyklas, kad daugiau niekas į jas nepatektų. Tada protestuotojai bus paraginti jas palikti.

Šis procesas esą gali trukti 2–3 dienas. Kada bus priimtas sprendimas atitverti ir likviduoti stovyklas, kol kas nenuspręsta.

Tarptautinė bendrija baiminasi naujo kraujo praliejimo, jei stovyklos bus likviduotos jėga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt