Pasaulyje

2018.11.07 07:32

JAV įspėjo Rusiją dėl naujų sankcijų

ELTA 2018.11.07 07:32

Dėl pasikėsinimo į buvusį rudų dvigubą agentą Sergejų Skripalį JAV svarsto naujas sankcijas Rusijai. JAV valstybės departamentas antradienį paskelbė, kad Maskva neįvykdė JAV sąlygų ir turi tikėtis naujų baudžiamųjų priemonių. Departamentas apie tai informavo Kongresą, sakė atstovė Heather Nauert.

JAV valstybės departamentas rugpjūčio 6-ąją konstatavo, kad Rusija, Anglijos Solsberio mieste surengdama nuodų išpuolį prieš S. Skripalį ir jo dukterį Juliją, nusižengė 1991 metų JAV įstatymui dėl cheminio ir biologinio ginklo. JAV vyriausybė todėl paskelbė virtinę sankcijų, kurios veikiau buvo simbolinės.

Kartu Vašingtonas paragino Maskvą per 90 dienų paskelbti apie cheminių ir biologinių kovinių medžiagų naudojimo atsisakymą. Šis terminas dabar baigėsi. Todėl Maskvai gresia naujos sankcijos. Pasak H. Nauert, Valstybės departamentas pradėjo tartis su Kongresu dėl tolesnių žingsnių.

JAV vyriausybė pastaraisiais metais ne kartą skelbė sankcijas Rusijai. Taip Vašingtonas, jo pačio duomenimis, reagavo į Rusijos vaidmenį Ukrainos konflikte, Rusijos kišimąsi į JAV prezidento rinkimų kovą 2016-aisiais, spėjamą Maskvos vaidmenį pasikėsinant į S. Skripalį bei JT sankcijų Šiaurės Korėjai pažeidinėjimą.