Pasaulyje

2018.11.06 19:54

EK patvirtino „Disney“ ir „21st Century Fox“ susijungimą

ELTA 2018.11.06 19:54

Europos Komisija (EK) antradienį patvirtino „Disney“ planuojamą didelės Ruperto Murdocho televizijos ir kino imperijos „21st Century Fox“ dalies įsigijimą su sąlyga, kad „Disney“ kitoms įmonėms valdyti perduos visus televizijos kanalus, kuriuose rodoma nevaidybinė programa, Europos Sąjungoje.

Liepą „Walt Disney Company“ akcininkai patvirtino 71,3 mlrd. dolerių vertės įsigijimo sandorį. JAV konkurencijos institucijos taip pat uždegė sandoriui žalią šviesą.

„Disney“ ir „21st Century Fox“ yra dvi iš šešių pagrindinių Holivudo filmų studijų. Pagrindiniai šių įmonių valdomi televizijos kanalai, pasak EK pranešimo, yra „Disney Channel“, įvairūs „Fox“ kanalai, „National Geographic“ ir „History“.

Planuojamas susijungimas sunaikintų konkurenciją tarp nevaidybinę programą transliuojančių kanalų, todėl EK įpareigojo „Disney“ perduoti visų tokių kanalų, transliuojančių visoje ES, valdymą kitoms įmonėms.

EK teigimu, kanalai, kuriuos „Disney“ turės perduoti yra „A+E Television Networks“, „History“, „Blaze“, „Lifetime“ ir „Crime and Investigation“.

Filmų sektoriuje, EK teigimu, po susijungimo „Disney“ vis dar turės pakankamai stiprių konkurentų, kaip „Sony“, „Universal“ ir „Warner Bros“.

Į sandorį nėra įtraukti didžiausi „Fox“ kanalai – „Fox News“ ir „Fox Sports Network“. Tačiau „Disney“ perims legendinės filmų studiją „20th Century Fox“.