Naujienų srautas

Pasaulyje2018.11.06 09:23

Turkija įspėja Jungtines Valstijas, kad sankcijos Iranui „pavojingos“

ELTA 2018.11.06 09:23

Turkija įspėjo Vašingtoną dėl naujų sankcijų Iranui, pažymėdama, kad izoliuotas Teheranas yra „pavojingas“, antradienį sakė Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu. 

Vašingtonas šią savaitę įvedė naują sankcijų paketą Iranui. Sankcijų tikslas – izoliuoti šalies bankų sektorių ir sumažinti jos naftos eksportą.

Aštuonioms šalims, įskaitant Turkiją, Jungtinės Valstijos taikys išimtis, ir jos gali toliau importuoti Irano naftą.

„Nors mes prašėme išimčių iš Jungtinių Valstijų sankcijų, turime būti atviri, nes Irano izoliavimas nėra protingas. Izoliuoti Iraną pavojinga, o bausti Irano žmones – neteisinga“, – sakė ministras spaudos konferencijoje vizito Japonijoje metu.

„Turkija yra prieš sankcijas, nemanome, kad tam tikri rezultatai gali būti pasiekti pritaikius sankcijas“, – pridūrė jis.

„Manau, kad vietoj sankcijų daug naudingesnis būtų prasmingas dialogas“, – pabrėžė ministras.

Vašingtonas šiemet Iranui įvedė du sankcijų paketus po pasitraukimo iš branduolinio pakto, dėl kurio su Iranu susitarė didžiosios pasaulio šalys. Minėtą sutartį JAV prezidentas Donaldas Trumpas pavadino „ydinga“.

Naujausias sankcijų etapas įsigaliojo pirmadienį. Vašingtonas aštuonioms šalims suteikė išimtis, leidžiančias toliau importuoti Irano naftą be diplomatinių padarinių. Tarp minėtų šalių patenka Turkija ir Japonija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi