Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Artėjant taikos deryboms Izraelis paleidžia 26 kalinius palestiniečius

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Izraelio vyriausybė nutarė paleisti 26 ilgam nuteistus palestiniečius. Tai dalis sutarimo, pagal kurį numatyta šią savaitę atnaujinti taikos derybas, praneša BBC.

Izraelio vyriausybė nutarė paleisti 26 ilgam nuteistus palestiniečius. Tai dalis sutarimo, pagal kurį numatyta šią savaitę atnaujinti taikos derybas, praneša BBC.

Kaliniai bus išlaisvinti antradienį. Iki tol aukų artimieji turės galimybę pateikti teisinius prieštaravimus. Kai kurie iš paleidžiamųjų kali už nusikaltimus, įvykdytus dar 1990 metais.

Tačiau artėjant taikos deryboms iš Izraelio ir Palestinos atkeliauja prieštaringos naujienos. Prieš tai žydai patvirtino 1200 naujų namų statybą palestiniečių teritorijose. Dėl to palestiniečiai apkaltino kitą pusę sabotuojant derybas.

Izraelio valdžia atmetė šiuos prieštaravimus teigdama, kad visi iki šiol pateikti taikos planai numatė, kad žydų apgyvendintos palestiniečių teritorijos atitenka Izraeliui. Palestiniečiai anksčiau yra sutikę su minimaliais teritoriniais mainais.

Nuo 1967 metų okupuotose palestiniečių teritorijose Vakarų krante ir Rytų Jeruzalėje šimte gyvenviečių įsikūrę 500 tūkst. žydų. Nors Izraelis ginčijasi, pagal tarptautinę teisę gyvenvietės laikomos neteisėtomis.

Liepą Izraelio vyriausybė pritarė paleisti iš viso 104 palestiniečius kalinius, kad po trejų metų pertraukos būtų atnaujintas intensyviai JAV tarpininkaujamas taikos procesas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi