Pasaulyje

2018.11.05 23:30

Jemene intensyvėja kautynės

BNS2018.11.05 23:30

Netoli Jemeno strategiškai svarbaus uostamiesčio Chudaidos pirmadienį tebevyko kautynės, nors Saudo Arabija ir jos sąjungininkės anksčiau pareiškė, kad siekia nutraukti karinius veiksmus prieš husius sukilėlius, vis garsiau skambant raginimams paskelbti paliaubas.

Jungtinės Tautos kiek anksčiau paragino nedelsiant pradėti taikos derybas ir perspėjo, kad puolimas prieš šį Raudonosios jūros uostamiestį sukeltų pavojų milijonams žmonių.

Jemeno vyriausybės pajėgos, kurias remia Rijado vadovaujama koalicija, pranešė užėmusios pozicijas tiek šiauriau, tiek piečiau Chudaidos, kur per vėliausius susirėmimus žuvo dešimtys žmonių.

Uostamiestį nuo 2014-ųjų kontroliuoja husiai – Irano remiami sukilėliai šiitai iš šiaurinio Jemeno, taip pat užėmę sostinę Saną.

Sukilėliai ir šaltiniai vyriausybėje pirmadienį informavo apie įnirtingas kautynes Chudaidos apylinkėse, nors JT ir Vašingtonas, teikiantis karinę paramą Saudo Arabijos vadovaujamam aljansui, paragino užbaigti karą.

Kaip naujienų agentūrai AFP sakė vienas šaltinis koalicijoje, įsiplieskę susirėmimai nėra „karinės operacijos“ ir patikino, jog aljansas yra „įsipareigojęs išlaikyti Chudaidos uostą atidarytą“.

Vis dėlto trys Jemeno kariuomenės pareigūnai patvirtino, kad aplink uostamiesčio, per kurį į šalį patenka maždaug trys ketvirtadaliai visų importuojamų priekių, ir toliau intensyvėja kautynės.

Sukilėlių lyderis Abdulmalikas al Huthi savo ruožtu pirmadienį pavadino padėtį „koalicijos vykdomu kariniu eskalavimu“ ir pasmerkė operaciją kaip „energingą mėginimą užblokuoti derybas, kuriomis stengiamasi užbaigti karą ir pasiekti taiką“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.