Pasaulyje

2018.11.04 21:21

Čekių loterija Latvijoje – nuo 2019-ųjų vidurio

BNS2018.11.04 21:21

Latvijos parlamentas šią savaitę priėmė fiskalinių čekių loterijos įstatymą.

Pirmąjį kasos aparatų kvitų žaidimą, arba vadinamąją čekių loteriją, Latvijoje numatoma surengti 2019 metų liepą. Joje galės dalyvauti visi šalies gyventojai neribotą skaičių kartų, už bent 5 eurų vertės pirkinių čekius registruodami specialiame žaidimo tinklalapyje.

Latvija rengs mėnesio ir metų čekių loterijas.

Mėnesio žaidime bus galima laikėti vieną 10 tūkst. eurų prizą, tris prizus po 5 tūkst. eurų ir 50 prizų po 100 eurų.

Į kartą per metus rengiamą žaidimą bus įtraukta 10 dalyvauti mėnesio loterijose užregistruotų, tačiau jose nelaimėjusių čekių. Metų žaidimo prizai – vienas 20 tūkst. eurų prizas, keturi prizai po 10 tūkst. eurų ir penki prizai po 2 tūkst. eurų.

Fiskalinių čekių loterijas organizuos Valstybės pajamų tarnybą, o jų rezultatus skelbs valstybės įmonė „Latvijas Loto“ – vienintelė loterijų nacionaliniu mastu rengėja.

Finansų ministerijos tvirtinimu, Latvija išsiskiria iš kitų Europos Sąjungos šalių narių didesniu šešėlinės ekonomikos mastu, o kasos kvitų loterija yra paprasta iš esmės nieko nekainuojanti priemonė ją mažinti. Šio įstatymo tikslų – sąžiningos konkurencijos ir mokesčių mokėjimo skatinimo, sukčiavimo mokesčiais prevencijos – pasiekti padės pirkėjai, reikalaudami iš pardavėjų čekių už įsigyjamas prekes ar paslaugas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt