Pasaulyje

2018.11.04 09:47

Lenkijoje – antrasis savivaldos rinkimų turas: opoziciją renkasi gyvenantieji didmiesčiuose

Laurynas Vaičiūnas, LRT RADIJAS, LRT.lt2018.11.04 09:47

Lenkijoje vyksta antrasis savivaldos rinkimų turas. Per jį bus išrinkti beveik 650 miestų merų ir valsčių administracijų vadovų. Pirmąjį turą pagal balsų skaičių laimėjo valdančioji „Teisės ir teisingumo“ partija.

Iš didžiųjų miestų antrasis turas vyks tik Krokuvoje ir Gdanske, kur pergalės prognozuojamos opozicinių partijų remiamiems, jau ne pirmą kadenciją dirbantiems merams. Valdančiosios „Teisės ir teisingumo“ partijos kandidatai tikisi laimėti mažuose miestuose ir kaimo vietovėse rytinėje bei vidurio Lenkijoje. 

Po pirmojo turo, kuriame valdantieji pagal balsų skaičių užėmė pirmąją vietą, jau aišku, kad jie savarankiškai galės valdyti šešiose vaivadijose iš penkiolikos. Kaip ir žinoma, jog Piliečių koalicija bei agrarinė Lenkijos liaudies partija ketina valdyti devyniose. Opoziciniai judėjimai šventė pergales ir beveik visuose didmiesčiuose, o svarbiausia – Varšuvoje. 

Pirmasis savivaldos rinkimų turas išsiskyrė didžiuliu piliečių aktyvumu. Jame balsavo net 55 procentai rinkėjų – tai didžiausias rinkėjų aktyvumas nuo 9 dešimtmečio. Manoma, kad antrame ture jis bus daug mažesnis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.