Pasaulyje

2018.11.03 15:55

„Twitter“ pašalino tūkstančius paskyrų, raginusių nedalyvauti JAV rinkimuose

BNS2018.11.03 15:55

Socialinis tinklas „Twitter“ maždaug prieš mėnesį panaikino tūkstančius automatiškai sukurtų paskyrų, neva priklausančių Demokratų partijos šalininkams, kuriose buvo skelbiamos žinutės, raginusios JAV rinkėjus nebalsuoti svarbiuose kadencijos vidurio rinkimuose į Kongresą, pranešė žiniasklaida.

Remiantis žiniasklaidos pranešimais, „Twitter“ penktadienį paskelbė, kad „pašalino nemažai paskyrų už bandymą automatiškai dalytis dezinformacija – tai prieštarauja mūsų politikai“.

Pasak televizijos CNN, paskyros, apie kurias socialinį tinklą informavo Demokratų partijos Kongreso rinkimų kampanijos komitetas, buvo panaikintos rugsėjo pabaigoje ir spalio pradžioje.

„Šių metų rinkimams esame sukūrę atvirų komunikacijos kanalų ir nustatę tiesioginę, aiškią problemų sprendimo tvarką rinkimų pareigūnams, Krašto saugumo departamentui ir abiejų pagrindinių partijų kampanijų organizatoriams,“ – sakoma „Twitter“ pareiškime. 

Jame nurodoma, kad automatinių paskyrų tinklas greičiausiai buvo valdomas iš Jungtinių Valstijų, tačiau nepaaiškinama, kaip šios paskyros veikė.

Reaguodamas į nuogąstavimus dėl Rusijos kišimosi į 2016-ųjų JAV prezidento rinkimus, „Twitter“ jau ne vieną mėnesį stengiasi pašalinti automatiškai sukurtas ir fiktyvias paskyras, kurių paskirtis yra manipuliuoti viešais pokalbiais šiame socialiniame tinkle.   

JAV prezidentas Donaldas Trumpas neseniai pasiskundė, kad „Twitter“ ištrynė kai kurių jo šalininkų paskyras.