Pasaulyje

2018.11.03 14:47

Irano aukščiausiasis lyderis: D. Trumpas daro gėdą JAV prestižui

ELTA 2018.11.03 14:47

Irano aukščiausiasis lyderis ajatola Ali Khamenei`us šeštadienį pareiškė, kad prezidentas Donaldas Trumpas „daro gėdą“ JAV prestižui ir kad dėl Teheranui atnaujintų sankcijų labiausiai nukentės jis pats.

„Naujasis JAV prezidentas... daro gėdą tam, kas liko iš Amerikos ir liberalios demokratijos prestižo. Amerikos kietoji galia, tai yra jų ekonominė ir karinė galia, taip pat silpsta“, – sakoma ajatolos tviterio žinutėje, kurioje cituojama jo Teherane pasakyta kalba.

A. Khamenei`us atmetė atnaujintas JAV sankcijas Iranui, tarp kurių – ir šalies naftos produktų embargas. Sankcijos įsigalios pirmadienį.

„JAV ir Irano konfrontacija trunka jau 40 metų, ir JAV prieš mus ėmėsi įvairių metodų: karinių, ekonominių ir žiniasklaidos karo“, – teigė aukščiausiasis Irano lyderis.

„Čia svarbiausias faktas, kad JAV šitą 40-ies metų dvikovą pralaimėjo, o Islamo respublika – laimėjo“, – pridūrė ajatola.

AFP/Scanpix nuotr.

D. Trumpas gegužę paskelbė, kad jo šalis traukiasi iš 2015 metais pasirašyto Irano branduolinio susitarimo ir atnaujina prieš jį pasirašant Teheranui taikytas sankcijas. Tai paskatino dalies pasaulio lyderių pasipiktinimą, nes, pasak jų, Iranas laikosi susitarimo sąlygų ir riboja savo branduolinę programą.

Vašingtonas teigia norįs su Teheranu sudaryti naują sandorį, kuris pažabotų Irano kišimąsi į regiono reikalus ir šalies raketų programos vystymą. Tačiau Iranas tokį reikalavimą griežtai atmeta.

„Imdamasi tokių priemonių, Amerika siekia atkurti tokį savo viešpatavimą“, koks jis buvo iki 1979-ųjų Irano islamo revoliucijos, per kurią buvo nuverstas provakarietiškas šalies šachas, tvirtino A. Khamenei`us.