Pasaulyje

2018.11.02 20:01

„Google“ darbuotojai masiškai protestavo prieš seksualinį priekabiavimą kompanijoje

„Google“ darbuotojai visame pasaulyje surengė masinius protestus dėl to, kaip kompanija dorojosi su seksualinio priekabiavimo atvejais. Didžiausias nepasitenkinimas kilo, kai dienraštis „The New York Times“ atskleidė, kad kompanija, atleisdama Andy Rubiną sumokėjo jam 90 mln. dolerių kompensaciją ir pažadėjo tylėti dėl kaltinimų seksualiniu priekabiavimu. Pats A. Rubinas sako esantis šmeižto auka. 

Kompanijos vadovai neneigia, kad taip buvo, tačiau pabrėžia, kad per pastaruosius dvejus metus dėl priekabiavimo atleido 48 darbuotojus ir nė vienam nebuvo sumokėta kompensacija.

„Google“ darbuotojai masiškai protestavo prieš seksualinį priekabiavimą kompanijoje 

Dienraštis atskleidė, kad „Google“ ne tik nuslėpė kaltinimus dėl A. Rubino seksualinio priekabiavimo, bet ir sumokėjo jam 90 mln. dolerių išeitinę kompensaciją. Ši žinia supykdė darbuotojus visame pasaulyje.

„Noriu, kad „Google“ laikytųsi taisyklių – imtų rimtai žiūrėti į žmonių pranešimus apie priekabiavimą darbe ir atitinkamai reaguotų, o ne tiesiog „pakištų po kilimu“, – piktinosi „Google“ darbuotoja Nicole Durbin. 

Kita „Google“ darbuotoja pasakojo „Google“ dirbanti 7-erius metus, per kuriuos patyrė ir seksualinį priekabiavimą, ir lytinę diskriminaciją. 

Protestuose dalyvavo daugiau darbuotojų, nei organizatoriai tikėjosi. Masinis išėjimas iš darbo vyko „Google“ biuruose Singapūre, Londone, Dubline, Niujorke. Tūkstančiai darbuotojų taip pat norėjo atkreipti dėmesį, kad kompanijoje tik apie trečdalį darbuotojų sudaro moterys.   

Išsamiau – Igno Kinčino pasakojime.