Naujienų srautas

Pasaulyje2018.10.31 18:30

A. Merkel partijos lyderės vietos sieks jos priešininkas F. Merzas

Po netikėto Angelos Merkel pareiškimo, kad ji trauksis iš Vokietijoje valdančios Krikščionių demokratų sąjungos lyderės posto – dar viena staigmena. Į aktyvią politiką grįžta senas A. Merkel priešininkas, jos antipodu laikomas Friedrichas Merzas, kuris patvirtino, jog sieks būti išrinktas partijos lyderiu per gruodį vyksiantį suvažiavimą. 

Po virtinės kivirčų A. Merkel sėkmingai pašalino F. Merzą iš partijos viršūnės. 2009 metais jis pasitraukė iš politikos, bet nesiliovė kritikavęs, kad A. Merkel vadovaujami krikščionys demokratai linksta į kairę.

Kaip rodo paskutinės nuomonių apklausos, vokiečiai labiausiai norėtų, kad F. Merzas taptų Krikščionių demokratų sąjungos pirmininku.

„Esu proeuropietis ir transatlantinės politikos šalininkas, esu už atvirumą pasauliui, tai krikščioniškos etikos dalis. . Krikščionių demokratų sąjungai būtina atsinaujinti, partijai reikia toli žvelgiančios politinės diskusijos, kurioje būtų nustatytos politinės gairės. Mano nuomone, Krikščionių demokratų sąjunga turi aiškiai pareikšti, kad yra centro partija, kurioje liberalus konservatyvumas dera su socialine politika“, – sako F. Merzas.

Ekspertai sako, kad, jei F. Merzas taptų valdančiosios partijos lyderiu, A. Merkel greitai turėtų trauktis ir iš kanclerės posto.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi