Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

B. Obama reikalauja pristabdyti santykius su Rusija

ELTA 2015.09.08 13:45

Penktadienį JAV prezidentas Barackas Obama pareikalavo pristabdyti diplomatinius santykius su Rusija, praneša „RIA Novosti“.

Penktadienį JAV prezidentas Barackas Obama pareikalavo pristabdyti diplomatinius santykius su Rusija, praneša „RIA Novosti“.

B. Obama surengė spaudos konferenciją, kurioje pasisakė norįs pristabdyti santykius su Rusija, nors prieš tai abi šalys pabrėžė bendradarbiavimo svarbą jų bendriems interesams ir visam pasauliui.

„Manau, jog dabar yra labai tinkamas metas pristabdyti santykius su Rusija. Šiuo metu svarbu suvokti, ko siekia Rusija, bei išsiaiškinti, kokie yra svarbiausi mūsų interesai, tam, kad galėtume suvokti atliekamų veiksmų naudą ne tik JAV, bet ir Rusijai“, – sakė B. Obama spaudos konferencijos metu.

Tokia JAV prezidento nuomonė buvo išsakyta po to, kai Baltieji rūmai paskelbė, kad B. Obama atšaukė susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu po to, kai Rusija nusprendė suteikti prieglobstį JAV informatoriui Edwardui Snowdenui.

Boikotui nepritaria

„Nemanau, kad Rusijos olimpinių žaidynių boikotas būtų tinkama išeitis“, – sakė B. Obama per spaudos konferenciją Baltuosiuose rūmuose.

Anot JAV prezidento, toks žingsnis pakenktų atletams, kurie sunkiai dirbo tam, kad patektų į šias olimpines žaidynes.

„Mane įžeidė naujieji įstatymai Rusijoje, nukreipti prieš homoseksualus“, – sakė B. Obama.

Rusijos valstybės pareigūnai pabrėžė, kad naujuoju Rusijos įstatymu, kurį pasirašė šalies prezidentas Vladimiras Putinas, buvo siekiama apsaugoti mažumas nuo netradicinės seksualinės orientacijos propagandos.

B. Obama tikisi, kad homoseksualūs JAV atletai laimės ne vieną medalį Sočio olimpinėse žaidynėse.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi