Pasaulyje

2018.10.27 14:12

Galingi žemės drebėjimai Indonezijai padarė daugiau kaip 1,6 mlrd. eurų žalą

ELTA2018.10.27 14:12

Neseniai Lomboko ir Sulavesio salose įvykę galingi žemės drebėjimai padarė Indonezijai daugiau kaip 30 trilijonų rupijų (per 1,6 milijardo eurų) ekonominę žalą. Tai šeštadienį pranešė laikraštis „The Straits Times“, cituojantis Nacionalinės stichinių nelaimių padarinių likvidavimo agentūros atstovą Sutopą Purwą Nugrohą.

Pasak jo, „tai kol kas tik preliminarūs duomenys, kurie didės, taip pat ir dėl prasidėjusio liūčių sezono“. Pareigūnas pridūrė, jog „dėl šių stichinių nelaimių žuvo arba dingo be žinios daugiau kaip 3,5 tūkstančio žmonių, savo pastogės neteko mažiausiai trys milijonai gyventojų“.

Sutopas Purwas Nugrohas priminė, kad Indonezija yra vadinamajame Ramiojo vandenyno Ugnies žiede, kur įvyksta iki 90 procentų visų žemės drebėjimų. Todėl šalyje, pasak jo, „kasmet užfiksuojama 4,5–6 tūkstančiai požeminių smūgių“.

Liepos pabaigoje – rugpjūčio pradžioje Lomboko ir Balio salose įvyko keli žemės drebėjimai, per kuriuos žuvo daugiau kaip 500 žmonių, keli tūkstančiai buvo sužeisti, šimtai tūkstančių turėjo palikti savo namus ir įsikurti laikinose prieglaudose. 

Rugsėjo 28 d. Centrinio Sulavesio provincijoje įvyko 7,4 balo žemės drebėjimas. Stiprūs požeminiai smūgiai sukėlė cunamį, kurio bangų aukštis siekė 5–7 metrus. Naujausiais duomenimis, stichija pareikalavo daugiau kaip 2,2 tūkstančio žmonių gyvybių, sužeistųjų skaičius viršijo 10,6 tūkstančio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt