Pasaulyje

2018.10.27 13:43

Asmenys, susiję su J. Khashoggi nužudymu, bus teisiami Saudo Arabijoje

ELTA 2018.10.27 13:43

Asmenys, susiję su Saudo Arabijos žurnalisto Jamalo Khashoggi nužudymu, bus teisiami Saudo Arabijoje. Tai šeštadienį Bahreino sostinėje Manamoje pareiškė Saudo Arabijos užsienio reikalų ministras Adelis al Jubeiras.

„J. Khashoggi byla virto isterija, tyrimui reikia laiko, o faktai aiškėja jam vykstant, – cituoja jo žodžius televizijos kanalas „Al Arabia“. – Mes patrauksime atsakomybėn jo nužudymo kaltininkus ir padarysime visa, kad tai nepasikartotų. Visi, susiję su šia byla, bus teisiami Saudo Arabijoje“.

Ministras pridūrė, kad Saudo Arabija laiko Turkiją „draugiška šalimi“. „Mes palaikome su ja gerus santykius verslo ir investicijų srityje“, – pažymėjo A. al Jubeiras.

Saudo Arabijos žurnalistas J. Khashoggi, žinomas kritiškais pareiškimais apie dabartinę Rijado politiką, spalio 2 d. nuvyko į savo šalies generalinį konsulatą Stambule atsiimti dokumentų, reikalingų santuokai su Turkijos piliete įforminti, ir dingo. Po kelių dienų Turkijos policija pradėjo tirti jo dingimo bylą. Spalio 20 d. Saudo Arabijos valdžia pranešė, kad J. Khashoggi žuvo per konfliktą, kilusį generaliniame konsulate.

Pasaulio bendrija griežtai pasmerkė šį nusikaltimą ir paragino Rijadą atlikti skaidrų tyrimą, o Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pareiškė, kad J. Khashoggi nužudymas buvo kruopščiai suplanuotas.