Pasaulyje

2018.10.26 21:33

„Facebook“ blokavo su Iranu siejamą mėginimą paveikti JAV ir Britanijos politikus

BNS 2018.10.26 21:33

Socialinį tinklą „Facebook“ valdanti bendrovė penktadienį paskelbė blokavusi su Iranu siejamą mėginimą daryti įtaką JAV ir Didžiosios Britanijos politikams žinutėmis opiomis temomis, tokiomis kaip imigracija ir rasių santykiai.

„Facebook“ kibernetinio saugumo politikos vadovas Nathanielis Gleicheris sakė, kad buvo nustatyti 82 puslapiai, grupės ir paskyros, atidarytos Irane ir pažeidžiančios taisykles dėl koordinuoto elgesio, skirto autentiškumo sąlygoms apeiti.

N. Gleicheris sakė, kad dalis šių šaltinių „persidengia“ su anksčiau šiais metais uždarytomis kitomis paskyromis, siejamomis su Irano valstybine žiniasklaida. Vis dėlto kaltininkų tapatybė dar nenustatyta.

„Dažnai sunku žinoti, kas stovi už šio tipo veiklos“, – per telefonu surengtą spaudos konferenciją pabrėžė N. Gleicheris.

Paskyrų savininkai mėgino nuslėpti savo tapatybę, daugiausiai apsimesdami JAV, o kai kuriais atvejais – Britanijos piliečiais, pridūrė N. Gleicheris.

Šiose paskyrose ir puslapiuose, įskaitant susijusius su „Facebook“ valdoma dalijimosi nuotraukomis platforma „Instagram“, skelbtomis žinutėmis daugiausiai siekta „sėti nesantaiką“ dėl itin prieštaringai vertinamų klausimų, o ne taikytis į kuriuos nors konkrečius kandidatus ar kampanijas.

Per šį valymą buvo uždaryta 30 puslapių, 33 paskyros ir trys feisbuko grupės, taip pat 16 „Instagram“ paskyrų.

Kiek daugiau negu milijonas paskyrų prenumeravo mažiausiai viename puslapyje skelbiamas žinutes. Šie šaltiniai aktyviausiai veikė per pastaruosius metus, nurodė „Facebook“.

Su šia įtakos kampaniją susijusios paskyros organizavo mažiausiai septynis realius renginius, bet N. Gleicheris neatskleidė, kur jie vyko ir koks buvo jų lankomumas.