Pasaulyje

2018.10.26 20:26

JAV pareigūnai sulaikė asmenį, galimai susijusį su sprogmenų siuntimu

LRT.lt, BNS, ELTA2018.10.26 20:26

JAV pareigūnai skelbia sulaikę asmenį, kuris yra galimai susijęs su šią savaitę prezidento Donaldo Trumpo kritikams išsiųstais siuntiniais su sprogmenimis, praneša BBC. Įtariamasis anksčiau jau buvo suimtas dėl grasinimų įvykdyti teroro aktą.

Vyras, sulaikytas pagal įtarimą dėl siuntų su savadarbiais sprogstamaisiais įtaisais siuntimo, anksčiau jau buvo suimtas dėl grasinimų įvykdyti teroro aktą. Tai penktadienį pranešė televizijos kanalas „Fox News“.

Pasak jo šaltinių teisėsaugos institucijose, sulaikytam vyrui per 50 metų, jo namai yra Floridos valstijos Aventūros mieste. Prieš tai jis gyveno Niujorke. „Anksčiau jis buvo suimtas dėl teroristinių grasinimų“, – konstatuoja televizijos kanalas.

Nustatyti vyro tapatybę JAV pareigūnams, be kita ko, padėjo DNR analizė. Tai penktadienį pranešė televizijos kanalas NBC. Pasak jo šaltinių teisėsaugos institucijose, sulaikytas vyras yra Cesaris Sayocas Jaunesnysis, jam – 56 metai.

Trumpas giria teisėsaugą

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pagyrė šalies teisėsaugą, sulaikiusią įtariamąjį, galimai siuntinėjusį pašto siuntose paslėptus sprogstamuosius įtaisus iškiliems Demokratų partijos veikėjams ir kitiems asmenims, bei pareiškė, kad šis asmuo bus nuteistas „griežčiausiai kiek leidžia įstatymai“.

Prezidentas pabrėžė, kad „privalome niekada neleisti politiniam smurtui įsišaknyti Amerikoje“.

D. Trumpas pareiškė, kad „šie siaubą kurstantys veiksmai yra pasibjaurėtini“, ir pridūrė, kad amerikiečiai „privalo susivienyti.

Tačiau keliomis valandomis anksčiau prezidentas per „Twitter“ pasiskundė, kad žiniasklaidos dėmesys šioms bomboms atitraukia dėmesį nuo respublikonų pastangų pasiruošti artėjantiems kadencijos vidurio rinkimams.

Jis taip pat žodį „bombos“ parašė kabutėse, todėl galima manyti, kad pritaria besilaikantiems nuomonės, jog ši krizė yra specialiai surežisuota.

12 siuntinių

Po vėliausių radinių pastarosiomis dienomis Demokratų partijos nariams – tokiems kaip buvęs prezidentas Barackas Obama, buvęs viceprezidentas Joe Bidenas ir buvusi valstybės sekretorė Hillary Clinton – išsiųstų pavojingų siuntinių padaugėjo iki 12.

Anot FTB, ant televizijai CNN adresuotos siuntos buvo nuoroda parduoti ją C. Bookeriui buvo perimta Floridoje, o kita, rasta viename Manhatano pašto centre – J. Clapperiui.

Ankstesnis siuntinys buvo išsiųstas B. Obamos paskirtam buvusiam Centrinės žvalgybos agentūros (CŽA) direktoriui Johnui Brennanui per CNN biurą Niujorke.

Tyrėjai analizavo primityvių užtaisų vidų, siekdami nustatyti, ar juos buvo ruošiamasi detonuoti ar tiesiog mėginta pasėti paniką artėjant kadencijos vidurio rinkimams.

AFP/Scanpix nuotr.

Kaip naujienų agentūrai AP sakė teisėsaugos atstovai, užtaisai su laikmačiais ir baterijomis nebuvo įrengti kaip užminuotos pašto bombos, kurios sprogsta siuntinius atidarant.

Jie nebuvo tikri, ar užtaisai buvo prastai pagaminti, ar jais tiesiog nebuvo ketinta padaryti materialinės žalos.

Po pašto duomenų bazių analizės paaiškėjo, kad mažiausiai viena siunta galėjo būti išsiųsta paštu iš Floridos, sakė vienas pareigūnas. Tyrėjai dabar nukreipė dėmesį į vieną pašto centrą Floridos Opa Lokos mieste, iš kur galimai buvo išsiųsti kai kurie siuntiniai, patikslino kitas valdžios atstovas.

Pareigūnai kalbėjo su anonimiškumo sąlyga, nes neturėjo leidimo viešai aptarinėti vykstantį tyrimą.

Krašto saugumo departamento sekretorė Kirstjen Nielsen ketvirtadienį interviu televizijai „Fox News“ pripažino, kad kai kurios siuntos buvo išsiųstos iš Floridos.

Naujos užtaisų detalės buvo paviešinti visą šalį per keturias dienas apėmus nerimui dėl potencialių sprogimų. Nustatyti bent vieną kaltininką mėgina dešimčių federalinių, valstijų ir rajonų agentūrų tyrėjai.

Be B. Obamos ir H. Clinton, piktadarių taikiniais tapo ir Atstovų rūmų narė iš Kalifornijos demokratė Maxine Waters bei CNN redakcija. Visus juos sieja vienas akivaizdus dalykas: jie dažnai apsikeičia su D. Trumpu aštria kritika.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt