Pasaulyje

2018.10.26 17:30

JAV pareigūnai aptiko dar dvi siuntas su bombomis

LRT RADIJAS, LRT.lt, ELTA2018.10.26 17:30

JAV pareigūnai aptiko 12-ąją siuntą su savadarbiu sprogstamuoju įtaisu, ji buvo skirta buvusiam Nacionalinės žvalgybos direktoriui Jamesui Clapperiui. Tai penktadienį pranešė televizijos kanalas CNN.

Jo šaltinių duomenimis, siuntinys buvo rastas pašto apdorojimo centre Manhatano rajone. Žmonės iš pastato buvo evakuoti. 

Gautomis žiniomis, ant siuntos buvo nurodytas J. Clapperio vardas ir CNN redakcijos Niujorke adresas. J. Clapperis dažnai dalyvauja šio televizijos kanalo laidose kaip komentatorius.

Anksčiau penktadienį JAV pareigūnai aptiko 11-ąją siuntą su savadarbiu sprogstamuoju įtaisu, ji buvo skirta Naujojo Džersio valstijai atstovaujančiam senatoriui demokratui Cory`iui Bookeriui. 

Šaltinių duomenimis, siuntinys buvo rastas pašto rūšiavimo centre Opa Lokos mieste Floridos pietuose arba netoli jo. Šiame centre nuo ketvirtadienio atliekamas patikrinimas. Pasak žiniasklaidos, per jį perėjo bent jau kelios siuntos su bombomis.

Anksčiau Jungtinėse Valstijose buvo aptikta 10 savadarbių sprogstamųjų įtaisų, išsiųstų aštuoniems adresatams. Jie buvo skirti finansininkui George`ui Sorosui, buvusiai JAV valstybės sekretorei Hillary Clinton, buvusiam JAV prezidentui Barackui Obamai, buvusiam CŽV direktoriui Johnui Brennanui, buvusiam teisingumo ministrui Ericui Holdenui, Kongreso Atstovų Rūmų narei demokratei Maxine Waters, buvusiam viceprezidentui Josephui Bidenui, garsiam Holivudo aktoriui Robertui de Nirui. Jie visi žinomi liberaliomis pažiūromis ir kritika JAV prezidento Donaldo Trumpo adresu. 

Federalinis tyrimų biuras, siekiantis išsiaiškinti, kas siunčia paketus su sprogstamaisiais užtaisais, apieškojo pašto pastatą netoli Majamio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt