Pasaulyje

2018.10.26 15:31

Bombos JAV paštu: tyrėjų akys nukrypo į Pietų Floridą

Ieškantys, kas atsiuntė primityvias bombas dešimčiai Donaldo Trumpo kritikų, tyrėjai sutelkė dėmesį į pietų Floridą, iš kur galėjo būti išsiųsta bent dalis siuntinių.

Visi jie siųsti naudojantis valstybiniu paštu, pareigūnai tiria skirstymo centrą netoli Majamio. Vidaus saugumo departamento vadovė sako esanti tikra, kad nusikaltėliai bus rasti. 

Ekspertai sako, kad primityvių bombų technologija plačiai prieinama internete. Kad ir kas jas gamino ir siuntė, esą paliko gausybę įkalčių. Pareigūnai visus siuntinius laiko pavojingais, bet aiškinasi, ar jie skirti žaloti, ar panikai sėti prieš Kongreso rinkimus. 

Pirmąją bombą pirmadienį gavo filantropas George`as Sorosas, paskutines ketvirtadienį – buvęs viceprezidentas Joe Bidenas ir aktorius Robertas de Niro.

„Jos suteikia milžinišką kiekį kriminalinių įkalčių. Visų pirma – DNR įkalčių. Jos labai primityvios. Imame manyti, kad tai mėgėjas, ko gero, išmokęs to internete ar kada nors perėjęs pradinį kursą. 

Bet viską sudėti yra labai rizikingas procesas – naudojami sprogmenys silpni, tokie kaip parakas – baseino chemikalai, trąšos su šiek tiek benzino. Bet kas gali įsiplieksti ir sprogti“, – komentavo sprogmenų tyrimo ekspertas Anthony Romanas.