Pasaulyje

2018.10.26 15:18

Centrinės Europos universitetas pralaimėjo Vengrijos vyriausybei: greičiausiai išsikraustys

Centrinės Europos universitetas pripažino pralaimėjęs daugiau kaip metų konfliktą su Vengrijos vyriausybe ir kitais metais tikriausiai persikels į Austriją.

Universiteto rektorius Michaelis Ignatieffas sako, kad jei iki gruodžio neras paskutinės minutės sprendimo, magistro ir daktaro programų studentus priims jau Vienoje, kur gyvenimas gerokai brangesnis. 

Vengrijos vyriausybė, seniai kovojanti su universiteto įkūrėju, vengrų kilmės milijardieriumi George`u Sorosu, pernai priėmė įstatymą, sulaukusį protestų ir Amerikos bei Europos Sąjungos kritikos. Bet net kai universitetas pakluso ir įkūrė mokomąją bazę Niujorke, kur yra registruotas, vyriausybė, pasak rektoriaus, atsisakė pripažinti jo programas. 

Rektorius ją kaltina ir dėl akademinės laisvės ribojimo, kai Viktoras Orbanas nurodė universitetams atsisakyti lyčių studijų programų. Vyriausybė atmeta priekaištus kaip politinį sąmokslą.

„Prieš porą savaičių Vengrijos vyriausybė pranešė Jungtinių Valstijų ambasadoriui, kad nei pasirašys, nei ratifikuos sutarties, kurią patys pateikė kaip reikalavimą, kurią patys išsiderėjo. Ir nepripažins veiklos, kurią vykdome Niujorke, kad atitiktume įstatymą“, – komentavo M. Ignatieffas.