Naujienų srautas

Pasaulyje2018.10.26 12:42

JAV vidurio kadencijos rinkimuose – rekordinis skaičius moterų

Iki labai svarbių Jungtinių Valstijų vidurio kadencijos parlamento rinkimų likus dešimčiai dienų, JAV politologai atkreipia dėmesį į tai, kad šiuose rinkimuose dalyvaus kaip niekad daug moterų ir dauguma jų opozicinių demokratų kandidatės į Atstovų rūmus ir Senatą.

Opozicinė demokratų partija pasitelkė kaip niekad daug kandidačių moterų. Savo ruožtu respublikonai taip pat stengiasi išnaudoti smarkiai išaugusį JAV moterų aktyvumą, bet jų kandidačių gerokai mažiau. 

Vien demokratų kandidačių šiuose rinkimuose buvo 476-ios į Atstovų rūmus ir 53 – į Senatą. Pusė jų laimėjo pirminius rinkimus ir dalyvaus kovoje už vietas Kongrese.

Demokratų partija, po netikėto Hilary Clinton pralaimėjimo 2016-ųjų prezidento rinkimuose bando išnaudoti daug aistrų sukėlusius paties D. Trumpo ir jo rėmėjų nepagarbius komentarus apie moteris, bet, kita vertus, tai rodo ir iš esmės naują kryptį Jungtinių Valstijų politikoje.

Pagal naujausią „Reuters“ ir „Ipsos“ apklausą demokratai lenkia respublikonus mažiausiai 5 proc., o tarp moterų bent 8 proc.  Tai gali sudaryti sąlygas demokratams atsikovoti daugumą atstovų rūmuose.

Senate padėtis sunkesnė, bet praradęs Atstovų rūmų paramą, prezidentas D. Trumpas ir jo administracija susidurs su rimtomis įstatymų leidybos bei biudžeto tvirtinimo problemomis.

Išsamiau – Sauliaus Masalsko reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi