Pasaulyje

2018.10.25 14:56

Saudo Arabijos prokurorai: J. Khashoggi nužudymas – iš anksto suplanuotas

BNS 2018.10.25 14:56

Saudo Arabijos prokuratūra pareiškė, kad Rijado režimo kritiko žurnalisto Jamalo Khashoggi nužudymas šalies konsulate Stambule buvo iš anksto suplanuotas nusikaltimas, ketvirtadienį pranešė valstybinė naujienų agentūra SPA.

Pranešime cituojamas Saudo Arabijos generalinis prokuroras Saudas al Mojebas sakė, kad tyrėjai prie šios išvados priėjo remdamiesi Turkijos pareigūnų pateiktais įrodymais, abiem šalims tiriant šį nužudymą.

„Turkų pareigūnų pateikta informacija rodo, kad Khashoggi bylos įtariamųjų veiksmai buvo iš anksto apgalvoti“, – sakoma valstybės prokuroro pareiškime.

Pastaruoju metu Vašingtone gyvenęs J. Khashoggi buvo nužudytas spalio 2 dieną, kai užsuko į savo šalies konsulatą Stambule atsiimti santuokai reikalingų dokumentų. Saudo Arabija ištisas savaites tvirtino, kad reporteris saugiai išėjo iš konsulato, bet paskui pareiškė, kad jis mirė atstovybėje įsitraukęs į muštynes.

Vienas asmuo, anksčiau matytas lydintis Saudo Arabijos sosto įpėdinį princą Mohammedą bin Salmaną per jo keliones į užsienį, buvo pastebėtas konsulate Stambule prieš JAV dienraščiui „The Washington Post“ straipsnius rašydavusio žurnalisto nužudymą.

Kur yra J. Khashoggi kūnas – iki šiol nežinoma.