Naujienų srautas

Pasaulyje2018.10.24 22:23

Clintonams ir B. Obamai, CNN ir Baltiesiems rūmams išsiųsti sprogmenys

LRT.lt, lrytas.lt, BNS 2018.10.24 22:23

Buvusiam JAV prezidentui Billui Clintonui, jo žmonai Hillary Clinton buvo atsiųstas sprogstamasis įtaisas, pranešė AP. Toks pats įtartinas siuntinys į biurą buvo išsiųstas ir buvusiam JAV prezidentui Barackui Obamai, praneša BBC. Įtartini objektai taip pat buvo adresuoti Baltiesiems rūmams ir amerikiečių žiniasklaidos kanalui CNN. Dangoraižyje Niujorke „Time Warner Center“ įsikūręs CNN biuras buvo evakuotas.

Įtartini paketai buvo perimti likus mažiau nei dviem savaitėms iki svarbių JAV kadencijos vidurio rinkimų.

Baltieji rūmai pasmerkė „niekingus veiksmus“, turėdami mintyje siuntinius su pavojingomis medžiagomis.

„Šie siaubą keliantys veiksmai yra niekingi ir visi atsakingieji bus patraukti atsakomybėn griežčiausiai, kaip tik numato įstatymas“, – sakė Baltųjų rūmų atstovė spaudai Sarah Sanders.

„Jungtinių Valstijų Slaptoji tarnyba ir kitos teisėsaugos agentūros atlieka tyrimą ir imsis visų atitinkamų veiksmų, kad apsaugotų visus, kam kelia pavojų šie bailiai“, – pridūrė ji.

JAV Slaptoji tarnyba paneigė žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus, kad buvo perimtas įtartinas paketas, siųstas į Baltuosius rūmus.

B. Clintonas yra buvęs JAV prezidentas, o H. Clinton siekė prezidento posto 2016 m. rinkimuose. „The New York Times“ skelbia, kad bombą rado darbuotojas, kuris tikrina siuntinius, adresuotus Clintonų šeimai.

Kol kas neaišku, kur buvo rasti įtariami sprogmenys. Vienas siuntinys buvo adresuotas H. Clinton, jis gautas vėlai spalio 23 d. Kitas siuntinys buvo adresuotas B. Obamai. B. Obamos atstovas atsisakė komentuoti naujieną.

Demokratai B. Obama ir H. Clinton yra tarp garsiausių politinių figūrų Jungtinėse Valstijose, kur lapkričio 6 dieną įvyks rinkimai, laikomi referendumu dėl respublikonų prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo).

CNN pastaruosius dvejus metus pasižymėjo agresyviu informavimu apie D. Trumpo administracijos darbą ir kritika prezidento atžvilgiu. D. Trumpas per 2016 metų rinkimus įveikė H. Clinton ir prezidento poste pakeitė B. Obamą. 

Kaip teigia JAV saugumo tarnybos pareigūnai, siuntiniai buvo adresuoti tiesiogiai politikams, nurodant konkrečius adresus.

AFP/Scanpix nuotr.

Policija: CNN biuro gautame įtartiname pakete buvo bomba ir vokas su baltais milteliais

JAV televizijos CNN biuro Niujorke gautame pakete buvo sprogstamasis įrenginys ir vokas su baltais milteliais, trečiadienį per spaudos konferenciją pranešė Niujorko policijos viršininkas Jimas O`Neilas.

„Tai esame matę ir anksčiau. Esame matę ir kai ką blogiau. Mūsų neišgąsdinsi, patrauksime atsakomybėn tuos (paketus atsiuntusius) pažeidėjus“, – teigė pareigūnas.

Niujorko policija patvirtino, kad pareigūnai buvo iškviesti į dangoraižį „Time Warner Center“, kuriame įsikūręs CNN biuras, tirti pranešimų apie įtartiną paketą. Šiuo metu pastatą yra apsupusi policija.

Metalinis vamzdis su laidais

Kas tiksliai buvo įtartinuose paketuose, nusiųstuose H. Clinton ir B. Obamai, kol kas neaišku. Atsakomybės niekas neprisiėmė ir nemanoma, kad jau būtų areštuoti kokie nors asmenys.

Slaptoji tarnyba nurodė, kad paketai „per įprastas pašto tikrinimo procedūras buvo iškart identifikuoti kaip potencialūs sprogstamieji užtaisai ir su jais buvo atitinkamai elgiamasi“.

„Saugomi asmenys šių paketų negavo ir nebuvo jokios rizikos, kad būtų galėję gauti“, – pridūrė Slaptoji tarnyba.

Niujorko policija naujienų agentūrai AFP patvirtino, kad pareigūnai buvo iškviesti į dangoraižį „Time Warner Center“ tirti pranešimų apie įtartiną paketą.

Vėliau policija televizijai atsiųstą paketą pavadino „įtartinu užtaisu, apibūdinamu kaip metalinis vamzdis su laidais“, ir patvirtino, kad įvykio vietoje dirba jos nepaprastųjų situacijų padalinys ir sprogmenų specialistai. „Time Warner Center“ stovi tankiai apstatytoje centrinio Manhatano dalyje.

Slaptoji tarnyba, kuri rūpinasi dabartinių ir buvusių JAV prezidentų ir jų šeimų – H. Clinton yra buvusio prezidento Billo Clintono žmona – apsauga, nurodė pradėjusi „visapusišką kriminalinį tyrimą“. 

H. Clinton, AFP/Scanpix nuotr.

Tyrimui bus „pasitelkti visi prieinami federaliniai, valstijos ir vietos ištekliai“, kad būtų nustatyta šių paketų išsiuntimo vieta ir identifikuoti kaltininkai.

Kol kas neaišku, ar H. Clinton ir B. Obama, kuris baigęs tarnybą prezidento poste su šeima liko Vašingtone, kad jo jaunesnioji dukra galėtų čia baigti vidurinę, buvo namuose, kai buvo rasti įtartini paketai.

FTB operatyvinis skyrius Niujorke nurodė žinantis apie įtartiną paketą, rastą prie H. Clinton namų Čapakvoje Vestčesterio apygardoje, ir kad jungtinė kovos su terorizmu grupė atlieka tyrimą.

Dešiniojo sparno taikinys

Antradienį sprogstamasis įtaisas buvo rastas ir demokratų partijos rėmėjo, milijardieriaus George`o Soroso namų Niujorko valstijoje pašto dėžutėje.Šis liberalių pažiūrų filantropas yra dešiniojo sparno grupių taikinys.

Jo rezidencijos turtuolių rajone Bedforde – netoli Clintonų namų Vestčesterio apygardoje – darbuotojas įtartiną paketą pašto dėžėje rado pirmadienį. Vėliau užtaisą neutralizavo išminuotojų būrio technikai.

Laikraštis „The New York Times“ pranešė, kad nauji paketai buvo panašūs į rastąjį prie G. Soroso namų.

Šis Vengrijoje gimęs 88 metų apribotos rizikos fondų magnatas yra vienas turtingiausių pasaulio žmonių – jo turtas vertinamas 8,3 mlrd. dolerių (7,29 mlrd. eurų). Garsusis filantropas yra tapęs nekenčiama dešiniojo sparno grupių figūra.

G. Sorosas per 2016 metų JAV prezidento rinkimus rėmė D. Trumpo varžovę H. Clinton, o nacionalistai visame pasaulyje jį kaltina finansuojant protestus ir siekiant stumti liberalią, daugiakultūrinę darbotvarkę.

Jo Atviros visuomenės fondas antradienį pasmerkė „neapykantos retoriką, kuri dominuoja Jungtinių Valstijų ir daugybės kitų šalių visame pasaulyje politikoje“, pabrėždamas, kad tai „gimdo ekstremizmą ir smurtą“.

„Šioje baimės, melagysčių ir kylančio autoritarizmo atmosferoje vien už savo pažiūrų reiškimą galima sulaukti grasinimų mirtimi“, – nurodė fondas.

Anksčiau šį mėnesį D. Trumpas apkaltino G. Sorosą mokant demonstrantams, kad šie protestuotų prieš Aukščiausiojo Teismo teisėjo Bretto Kavanaugh paskyrimą. Šį teisėją viena profesorė apkaltino bandymu mokyklos laikais ją išžaginti.

G. Sorosas taip pat buvo neteisingai apkaltintas migrantų karavano, judančio nuo Hondūro per Meksiką prie JAV sienos, finansavimu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi