Pasaulyje

2018.10.24 10:13

Prie Europos Komisijos būstinės – protestas prieš gyvūnų auginimą narvuose

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.10.24 10:13

Belgijos gamtosaugos organizacijos „Gaia“ aktyvistai surengė gana triukšmingą protestą prie Europos Komisijos būstinės reikalaudami uždrausti visų gyvūnų auginimą narvuose.

Pasiėmę diskinį metalo pjūklą gajos aktyvistai konkrečiai parodė, ką reikėtų daryti su narvais, kuriuose auginami naminiai paukščiai ir kiti maistui ar kailiams naudojami gyvūnai.

„Tai svarbi akcija, nes gyvūnams narvuose – ne gyvenimas. Jie niekada neišleidžiami, gyvena tik narvuose, sukrautuose vieni ant kitų, tamsoje. Narvus gyvūnams auginti reikia uždrausti“, – teigė „Gaia“ savanorė Myriam Leclere.

Belgų gamtosaugininkai tikisi, kad atėjo laikas spręsti šią neetiško elgesio su gyvūnais problemą visos Europos mastu ir pasirinko piliečių iniciatyvos variantą, įpareigojantį Europos Komisiją apsvarstyti šį klausimą.   

„Tai piliečių iniciatyva – stengiamės surinkti milijoną parašų ir perduosime juos Europos Komisijai, kad imtųsi iniciatyvos užbaigti „narvų amžių“, nes 2018 m. tai jau nebetinka – atgyveno ir žiauru gyvūnų atžvilgiu. Taigi norime visa tai užbaigti ir tikimės, kad Komisija įsiklausys į piliečių nuomonę“, – sakė „Gaia“ direktorė Ann de Greef.

Belgų gyvūnų teisių gynėjų duomenimis, Europos Sąjungoje kiekvienais metais į narvus uždaroma ir auginama apie 370 mln. įvairių gyvūnų. Nors ūkininkai stengiasi užtikrinti jų produktyvumą, gamtosaugininkų nuomone, dėl tokių laikymo sąlygų uždaryti gyvūnai nuolat patiria stresą ir tai dažnai pasireiškia nenormaliu elgesiu.

Išsamiau – įraše.

Populiariausi

Maskva

Pasaulyje

2021.04.21 20:44

Praha skelbia Maskvai ultimatumą, kad išsiųstiems čekų diplomatams būtų leista grįžti

Čekijoje sulaikyti 5 asmenys, įtariami teroristine veikla Rytų Ukrainoje; atnaujinta 23.00
Protesto akcija palaikyti Aleksejui Navalnui
10

Pasaulyje

2021.04.21 18:27

Protesto akcijose Navalnui palaikyti sulaikyta per 450 žmonių ir opozicionieriaus bendražygiai

JT ekspertai: Navalnas – „rimtame pavojuje“, atnaujinta 20.49
10