Pasaulyje

2018.10.24 09:31

Italijos premjeras su vizitu lankosi Maskvoje

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.10.24 09:31

Trečiadienį į Maskvą vyksta Italijos premjeras Giuseppe Conte. Italiją valdančių ultradešiniųjų ir populistų vadovai ne kartą ragino atšaukti ekonomines sankcijas Kremliui, bet Maskvoje ką tik apsilankęs Jungtinių Valstijų prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimams Johnas Boltonas aiškiai laikosi kitos nuomonės.

„Kaip jūs paminėjote, manau, prezidentas Donaldas Trumpas norėtų pabendrauti su jumis Paryžiuje per Pirmojo pasaulinio karo paliaubų sutarties 100-ąsias metines. Nes nepaisant skirtumų, egzistuojančių dėl skirtingų mūsų nacionalinių interesų, vis vien svarbu dirbti tose srityse, kur įmanomas abipusis bendradarbiavimas“, – sakė J. Boltonas.

Jis perdavė rusų karinei vadovybei ir pačiam Vladimirui Putinui prezidento D. Trumpo perspėjimą, jog Amerikai tikrai užteks pinigų, kad neutralizuotų Rusijos ir Kinijos pastangas didinti savo branduolinius arsenalus, ir tai Pekinui ir Maskvai kainuos labai brangiai.

J. Boltonas taip pat pranešė, kad kitą mėnesį Paryžiuje, kur vyks Pirmojo pasaulinio karo pabaigs šimtųjų metinių renginiai, gali įvykti D. Trumpo ir V. Putino susitikimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt