Pasaulyje

2018.10.24 13:14

Sutarta dėl D. Trumpo ir V. Putino susitikimo

ELTA 2018.10.24 13:14

JAV ir Rusijos prezidentai Donaldas Trumpas ir Vladimiras Putinas svarsto 2019 metais surengti du viršūnių susitikimus Vašingtone ir Maskvoje. Tai trečiadienį, baigdamas savo vizitą Maskvoje, agentūrai „Interfax“ pareiškė D. Trumpo patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Johnas Boltonas. Dėl to prezidentai esą tarsis per savo pokalbius lapkritį Paryžiuje

D. Trumpo kvietimas V. Putinui toliau galioja, sakė patarėjas. „Pirmiausiai yra galimybė surengti visavertį susitikimą Vašingtone, o po to vėliau tais metais Maskvoje galėtų įvykti atsakomasis D. Trumpo vizitas“, – agentūra citavo J. Boltoną.

Šis kartu patvirtino JAV pasiryžimą trauktis iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF). „Tai prezidento sprendimas. Aš manau, kad jis labai aiškus ir vienareikšmiškas, todėl mes informuojame savo sąjungininkus“, – kalbėjo J. Boltonas.

V. Putinas pasiūlė D. Trumpui susitikti Paryžiuje lapkričio 11-ąją, kur bus minimos Pirmojo pasaulinio karo pabaigos 100-osios metinės. JAV prezidentas su tuo sutiko.