Naujienų srautas

Pasaulyje2018.10.23 17:55

J. Boltonas sako Rusijoje aptaręs „pasenusią“ ginklų kontrolės sutartį

BNS 2018.10.23 17:55

JAV prezidento Donaldo Trumpo nacionalinio saugumo patarėjas Johnas Boltonas antradienį pareiškė, kad su Rusijos gynybos ministru Sergejumi Šoigu aptarė branduolinių ginklų kontrolės sutartį, bet pavadino ją pasenusia.

„Su gynybos ministru S. Šoigu turėjome įdomų pokalbį apie tai, kaip paseno Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis (INF)“, – J. Boltonas kalbėjo interviu britų visuomeniniam transliuotojui BBC Maskvoje.

Pasak jo, apskritai „pokalbis buvo produktyvus“.

„Pradžioje buvo suplanuota, kad jis užtruks valandą, tačiau galiausiai mes kalbėjomės pusantros valandos“, – pasakojo JAV prezidento patarėjas.

J. Boltonas sakė, kad S. Šoigu „supranta pasaulinį kontekstą: tai, kad kalbama apie dvišalį Šaltojo karo laikų susitarimą. Nuo to laiko pasikeitė technologijos, pasikeitė ir geostrateginė realybė. Abi šalys supranta, kad į tai reikia atsižvelgti“.

Jungtinių Valstijų prezidento patarėjas pabrėžė, kad susitikimuose su Rusijos pareigūnais jis siekė paaiškinti, kodėl D. Trumpas pranešė apie savo planus pasitraukti iš INF sutarties.

Jis priminė, kad, Vašingtono nuomone, Rusija pažeidinėja šį susitarimą.

AFP/Scanpix nuotr.

J. Boltonas paragino neteikti per daug reikšmės komentarams apie problemas, kurias gali sukelti šios sutarties nutraukimas.

„Manau, kad retorika dabar yra perdėtai aštri“, – kalbėjo jis.

Patarėjas prisiminė, kad „beveik prieš 17 metų“ lankėsi Maskvoje tam, kad aptartų JAV pasitraukimą iš Priešraketinės gynybos sistemų apribojimo sutarties.

„Tada susidūrėme su panašia retorika kaip ir dabar. Tačiau galiausiai dabar mūsų šalis yra saugesnė nei tuomet“, – pabrėžė J. Boltonas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi