Pasaulyje

2018.10.23 14:41

JT: Prancūzijos paskelbtas draudimas dėvėti burkas pažeidžia žmogaus teises

ELTA 2018.10.23 14:41

Jungtinės Tautos teigia, kad Prancūzija, uždrausdama dėvėti burkas, pažeidžia žmogaus teises, praneša agentūra „Reuters“.

JT Žmogaus teisių tarybos komitetas antradienį Ženevoje pareiškė nesąs įtikintas vyriausybės Paryžiuje duomenų, jog burkų draudimas yra būtinas ir tinkamas, kad būtų garantuotas saugumas ir taikus sugyvenimas. Komitetas davė Prancūzijai 180 dienų laiko reaguoti į kaltinimus.

Žmogaus teisių komitetą sudaro nepriklausomi ekspertai. Jo rekomendacijos nėra teisiškai įpareigojančios, tačiau Prancūzija vienoje sutartyje pasižadėjo – „pasitikint teisingumu“ – jų laikytis.

Komitetas, priimdamas sprendimą, reagavo į dviejų moterų skundus – šios 2012-aisiais įstatymo pagrindu buvo nuteistos dėl burkų dėvėjimo. Įstatymas pažeidė jų teises išreikšti savo religinę poziciją ir galėjo prisidėti prie to, kad jos nebesirodė viešumoje, pareiškė komitetas. Kartu komiteto pirmininkas Yuvalas Shany`is pridūrė, kad jis ir kiti komiteto nariai visą kūną dengiančius rūbus traktuoja kaip priespaudos formą.

Prancūzija 2010 metais tapo pirmąja Europos šalimi, uždraudusia burkas ir nikabus. Tuometinė prezidento Nicolas`o Sarkozy vyriausybė draudimą argumentavo tuo, kad burkos prieštarauja Prancūzijos pasaulietinei tvarkai ir žemina moteris. Be to, visą kūną dengiantys rūbai trukdo identifikuoti juos vilkinčius asmenis ir taip kelia riziką saugumui.