Pasaulyje

2018.10.23 09:15

Lenkijos savivaldos rinkimai užminė mįsles dėl parlamento rinkimų

Antradienį gali paaiškėti Lenkijos savivaldos rinkimų rezultatai. Preliminarios apklausos patvirtino prognozes, kad rinkimus laimėjo valdančioji „Įstatymo ir teisingumo“ partija, bet didieji miestai, taip pat ir sostinė Varšuva, liko opozicinių liberalų rankose, todėl dabar dar sunkiau prognozuoti kitais metais rengiamų Lenkijos parlamento rinkimų rezultatus.

Dosni valdančiosios Jaroslawo Kaczynskio populistų ir nacionalistų parama už vaikus ir kitos socialinės išmokos užtikrino jiems daugumą Lenkijos provincijoje. Porinkiminės apklausos parodė, kad partija „Įstatymas ir teisingumas“ laimėjo daugiausia balsų – daugiau kaip 32 proc.  

„Ponai ir ponios, tai ketvirtoji mūsų rinkiminė pergalė iš eilės, ir šis rezultatas prognozuoja gerą ateitį, ypač per artėjančius parlemento rinkimus. Tai geras ženklas“, – džiūgavo partijos „Įstatymas ir teisingumas“ vadovas.

Per 2015-ųjų rinkimus J. Kaczynskio partija gavo beveik 38 proc. balsų. Jo partijai dabar reikia spręsti, ką daryti su Aukščiausiojo Teismo pirmininke ir kitais teisėjais, nes jie nesutiko su jų nušalinimu ir pagal Europos Teisingumo Teismo sprendimą yra pasiryžę tęsti darbą.

Lenkijos valdančiųjų populistų ir liberalų priešprieša tik didėja, ir tai gali smarkiai paveikti ne tik parlamento rinkimus 2019-aisiais, bet ir prezidento rinkimų kampaniją 2020-aisiais.

Išsamiau – Sauliaus Masalsko reportaže.