Naujienų srautas

Pasaulyje2018.10.22 18:20

Turkijos valdančiosios partijos atstovas: J. Khashoggi nužudymas buvo suplanuotas

ELTA 2018.10.22 18:20

Saudo Arabijos žurnalisto Jamalo Khashoggi nužudymas Saudo Arabijos generaliniame konsulate Stambule buvo šaltakraujiškai suplanuotas. Tai pirmadienį pareiškė oficialus Turkijos valdančiosios Teisingumo ir plėtros partijos atstovas Omeras Celikas.

„Pasaulyje nėra buvę, kad žmogus, kurį daugelis iš mūsų pažinojo, sulauktų tokios lemties vienos šalies konsulate. Mes susidūrėme su įvykiu, kuris buvo šaltakraujiškai suplanuotas ir kurį buvo mėginama nuslėpti“, – cituoja O. Celiką televizijos kanalas „Haber Turk“. Politikas pridūrė, jog Turkijos „garbės reikalas“ – išaiškinti tiesą.

Saudo Arabijos žurnalistas J. Khashoggi, žinomas kritiškais pareiškimais apie dabartinę Rijado politiką, spalio 2 d. nuvyko į savo šalies generalinį konsulatą Stambule atsiimti dokumentų, reikalingų santuokai su Turkijos piliete įforminti, ir dingo. Po kelių dienų Turkijos policija pradėjo tirti jo dingimo bylą.

Šeštadienį, spalio 20-ąją, Saudo Arabijos valdžia pranešė, kad J. Khashoggi mirė per konfliktą, kilusį generaliniame konsulate. Saudo Arabijos generalinis prokuroras šeichas Saudas al-Mujibas pareiškė, kad apklausiami 18 šalies piliečių, kurių tapatybė neatskleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi