Pasaulyje

2018.10.22 15:19

Dėl žurnalisto nužudymo Vokietija stabdo ginklų pardavimą Saudo Arabijai

Dėl žurnalisto Jamalio Khashoggi nužudymo Saudo Arabija pateko į iki šiol nematytą konfrontaciją su Vakarų sąjungininkėmis. Vokietija skelbia kol kas stabdanti ginklų pardavimą Saudo Arabijai – kol bus atskleistos visos nužudymo aplinkybės.

Vokietija rugsėjį patvirtino 416 milijonų eurų vertės ginklų pardavimo sutartį su Saudo Arabija. Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pažadėjo ateinančiomis dienomis atskleisti nuogą tiesą apie tai, kas įvyko konsulate Stambule.

Saudo Arabija pripažino, kad žurnalistas nužudytas per tardymą. Šalies žiniasklaida skelbia, jog Saudo Arabijos karalius skambino žurnalisto sūnui ir atsiprašė bei išreiškė užuojautą ir esą sūnus dėkojo karaliui už šį gestą.

„Pirmiausia, smerkiame šį veiksmą, tą sakėme ir sekmadienį. Antra, reikalingas skubus padėties išaiškinimas. Ne viskas yra žinoma ir ne visi už tai atsakingi sulaukė teisingumo. Trečia, sutinku su visais, kurie palaiko ir taip ribotą ginklų eksportą. Tokioje padėtyje, kurioje esame dabar, negalime tęsti eksporto. Ketvirta, tęsime diskusijas tarptautinėje bendruomenėje dėl reakcijų į šį įvykį“, – sako Vokietijos kanclerė Angela Merkel.