Naujienų srautas

Pasaulyje2018.10.22 15:10

Australijos premjeras atsiprašė dėl seksualinio išnaudojimo atvejų dangstymo

Australijos premjeras Scottas Morrisonas valstybės vardu atsiprašė dėl institucijų vaidmens dangstant seksualinio išnaudojimo atvejus. Parlamento nariai stovėjo tylėdami, o premjeras drebančiu balsu apgailestavo, kad valstybė nesustabdė kelis dešimtmečius besitęsusių „blogų ir tamsių nusikaltimų“.

Už nusikaltimus atsiprašė ir nemažai Australijos institucijų, tarp jų – katalikų lyderiai. Karališkoji komisija, atlikusi tyrimą, išsiaiškino, kad nuo 1950 m. iki 2010 m. 7 proc. Australijos katalikų kunigų apkaltinti išnaudojimu, tačiau labai retai kaltinimai buvo tiriami.

Aukos buvo ignoruojamos, o kartais net ir baudžiamos. Pirmadienį visų partijų sutarimu Australijos parlamente įprastas darbas nevyks, taip siekiant parodyti pagarbą.

„Kaip tauta, mes juos nuvylėme ir palikome, tai amžinai bus mūsų gėda. Šis atsiprašymas – jiems, jų šeimoms. Kaip man neseniai sakė vienas tai išgyvenęs žmogus – „ne užsienio priešai mums tai padarė“. Tai padarė australai australams. Priešas mūsų viduje, mūsų viduje“, – kalbėjo Australijos premjeras S. Morrisonas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi