Pasaulyje

2018.10.22 11:11

M. Gorbačiovas sukritikavo D. Trumpo sprendimą nutraukti nusiginklavimo sutartį su Rusija

ELTA 2018.10.22 11:11

Buvęs Sovietų Sąjungos prezidentas Michailas Gorbačiovas sekmadienį griežtai sukritikavo JAV prezidento Donaldo ketinimus nutraukti Šaltojo karo laikų nusiginklavimo sutartį su Rusija, informuoja „The Telegraph“.

M. Gorbačiovo teigimu, D. Trumpo pareiškimas, kad jo šalis nutrauks daugiau kaip 30 metų galiojančią Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartį (INF) su Rusija, buvo klaida, o sutarties nutraukimas gali turėti nenumatytų pasekmių. 

„Jokiomis aplinkybėmis neturėtume nutraukti senų nusiginklavimo sutarčių“, – sakė M. Gorbačiovas.

1987 metais INF sutartį su tuomečiu JAV prezidentu Ronaldu Reaganu pasirašęs M. Gorbačiovas suabejojo D. Trumpo plano išmintingumu.

„Ar tikrai taip sunku suprasti, kad tokių sutarčių nutraukimas rodo išminties stoką“, – pažymėjo M. Gorbačiovas. 

Vašingtonas beveik dvejus metus skundžiasi, kad Rusijos raketų sistema 9M729 pažeidžia sutartį, kuri draudžia jos šalims kurti ir turėti iš sausumos paleidžiamas branduolinį ginklą galinčias nešti sparnuotąsias raketas, kurių veikimo nuotolis – nuo 500 iki 5 500 km.

JAV taip pat sulaukė sąjungininkių kritikos. Vokietija buvo pirmoji D. Trumpo planus sukritikavusi JAV sąjungininkė. Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Maasas paragino Vašingtoną apsvarstyti pasekmes Europai ir ateities nusiginklavimo pastangoms.