Naujienų srautas

Pasaulyje2018.10.22 10:21

Besilaukianti princo Harry žmona padarė pertrauką įtemptoje vizito Australijoje programoje

BNS 2018.10.22 10:21

Didžiosios Britanijos princas Harry pirmadienį Freizerio saloje, įtrauktoje į Pasaulio paveldo sąrašą, susitiko su vietos aborigenų bendruomene, o jo besilaukianti žmona Meghan padarė poilsio pertraukėlę per karališkosios poros 16 dienų kelionę Ramiojo vandenyno regione.

Prieš savaitę į Australiją atskridę Sasekso kunigaikštis ir kunigaikštienė jau aplankė Sidnėjų, Melburną ir Dabo miestą, kur juos pasitiko tūkstančiai džiūgaujančių ir triukšmingai nusiteikusių gerbėjų.  

Apsilankymas Kvyslando valstijos Freizerio saloje buvo kiek kitoks. Čia Sasekso kunigaikščiui vietos aborigenų genties nariai Makenzio ežero pakrantėje surengė tradicinę čiabuvių pasveikinimo ceremoniją.  

Vėliau princas basas pasivaikščiojo pakrante ir apšlakstė veidą gėlavandenio ežero, kuris šiai aborigenų genčiai yra geriamojo vandens šaltinis, vandeniu.   

Freizerio sala yra didžiausia smėlio sala pasaulyje. Harry čia atvyko atidengti lentelės, kuria pažymima, kad šios salos drėgnasis atogrąžų miškas bus saugomas įgyvendinant 2015 metais Tautų Sandraugoje pradėtą miškų išsaugojimo iniciatyvą „Queen`s Commonwealth Canopy“ (QCC). 

Šios viešnagės metu princas daug dėmesio skirs aplinkosaugos klausimams, kurie itin svarbūs jo tėvui princui Charlesui. Jis susitiks su nacionalinio parko prižiūrėtojais, papasakosiančiais princui apie salos gyvūniją bei augmeniją. 

Vėliau Harry susitiks su dviem Harvi Bėjaus greitosios pagalbos darbuotojais, kurie atsidūrė žiniasklaidos dėmesio centre, kai įgyvendino mirštančios moters paskutinį norą, kad ji būtų nugabenta į paplūdimį.

Pernai visą pasaulį apskriejo socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbta nuotrauka, kurioje matomi vandenyno pakrantėje pastatyti neštuvai su ligonine ir šalia stovintis medikas. 

Karališkoji pora į Kvynslandą atskrido lėktuvu. Harry Freizerio salą pasiekė barža, kuria į ją gabenami turistai. Sasekso kunigaikštienė kitu laivu nuvyko į privačią rezidenciją.   

Po apsilankymo Freizerio saloje karališkoji pora turi aplankyti Fidžį ir Tongą.

Kelionė oficialiai baigsis Naujojoje Zelandijoje spalio 31 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi