Naujienų srautas

Pasaulyje2018.10.22 08:22

Italijos ir Prancūzijos ginče dėl migrantų – grasinimas uždaryti oro uostus

Tarp Italijos ir Prancūzijos rusenantis ginčas dėl imigrantų vis kaista. Italijos kraštutinių dešiniųjų lyderis ir vidaus reikalų ministras Matteo Salvini nusiuntė sustiprintų policijos pajėgų į Alpių pasienį su Prancūzija, kai šios šalies pareigūnai jau antrą kartą grąžino neteisėtai atvykusius migrantus. Jis sako nepriimsiantis jokių pateisinimų, kai neva civilizuota šalis išmeta žmones vidury miškų. M. Salvini taip pat grasina uždaryti oro uostus, jei migrantus mėgins parskraidinti Vokietija.

Kraštutinių dešiniųjų partijos „Lyga“ vadovas, vicepremjeras ir vidaus reikalų ministras M. Salvini lieja įtūžį, kad žandarai iš Prancūzijos, sulaikę du afrikiečius imigrantus, atvykusius iš Italijos, praėjusią savaitę furgonu juos atvežė atgal ir paliko Alpėse. Jis vadina tai nematytu įžeidimu ir klausia – negi Paryžius, besidedantis civilizuotu, taip ramiai išmeta žmones girioje. Tai esą tarptautinė gėda.

Prancūzija pripažįsta, kad buvo klaida be leidimo įvažiuoti į Italijos teritoriją, bet primena, kad pasienyje kasmet sulaiko tūkstančius migrantų iš Italijos, juos grąžina prie sienos, ir siūlo neišpūsti burbulo iš mažų incidentų.

Išsamiau – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi