Pasaulyje

2018.10.21 18:00

Po išpuolių ir techninių problemų afganai balsuoja antrą dieną

BNS 2018.10.21 18:00

Afganistane balsavimas parlamento rinkimuose sekmadienį vyksta antrą dieną, po pirmosios dienos vėlavimų, smurto ir techninių problemų.

Nepriklausomos rinkimų komisijos pirmininkas Abdul Badi Sayatas sakė, kad šeštadienį savo balsus atidavė daugiau kaip 3 mln. iš 8,8 mln. užsiregistravusių rinkėjų. Didžiausias rinkėjų aktyvumas užregistruotas Kabule, o mažiausias – pietinėje Oruzgano provincijoje.

Sekmadienį balsavimas tęsiasi 401 balsavimo centre, įskaitant 45 centrus Kabule. Preliminarūs rezultatai bus paskelbti lapkričio viduryje, o galutiniai – gruodžio mėnesį.

Pirmieji parlamento rinkimai nuo 2010 metų vyksta Talibanui kone kasdien rengiant išpuolius visoje šalyje. Tuo tarpu JAV remiama vyriausybė apimta korupcijos ir daug afganų sako nesitikintys, kad rinkimai bus teisingi.

Net trejus metus vėluojantys Afganistano parlamento rinkimai šeštadienį virto chaosu – visoje šalyje buvo įvykdyta beveik 200 išpuolių, žuvo 36 žmonės, įskaitant 27 civilius. 

Be to, itin prastai pasiruošę rinkimų organizatoriai paskelbė, kad sekmadienį pratęs balsavimą tose apylinkėse, kur rinkimų procesas smarkiai sutriko dėl dingusių rinkėjų registracijos sąrašų ir blogai veikiančios biometrinio patikrinimo sistemos.

Afganistano rytinėje Nangarharo provincijoje sekmadienį per pakelės bombos sprogimą žuvo mažiausiai 11 civilių, įskaitant šešis vaikus, pranešė pareigūnai. Atsakomybės už išpuolį kol kas niekas neprisiėmė, bet Nangarhare veikia Talibanas ir džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) padalinys.