Naujienų srautas

Pasaulyje2018.10.20 21:15

A. Cipras: pensijos graikams kitąmet mažinamos nebus

BNS 2018.10.20 21:15

Graikija kitų metų biudžete nekarpys pensijų, šeštadienį sakė šalies ministras pirmininkas Aleksis Cipras, šiuo klausimu gavęs Europos Komisijos (EK) pritarimą.

„Europos Komisija vakar patvirtino 2019 metų Graikijos biudžetą, kuriame po aštuonių taupymo metų nenumatoma mažinti pensijų“, – sakė A. Cipras.

Graikija rugpjūtį užbaigė paskutinę gelbėjimo programą, todėl formuojant biudžetą šalies pirmą kartą per dešimtmetį neslegia gelbėjimo programos sąlygos.

Atėnai paskelbė liepą pasiekusi didesnį nei tikėtasi biudžeto perteklių ir paprašė kreditorių atsisakyti reikalavimų dar labiau mažinti pensijas, nes tai tik kenktų ekonomikos augimui.

EK pripažino, kad Graikija yra geroje pozicijoje pasiekti 3,5 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) biudžeto perteklių, atmetus skolos aptarnavimo išlaidas, kitąmet ir iki 2022-ųjų.

Šeštadienį A. Cipras taip pat buvo prisaikdintas Graikijos užsienio reikalų ministru po to, kai trečiadienį atsistatydino Nikos Kocijas.

Jis iš kabineto pasitraukė dėl ginčo su gynybos ministru Panu Kamenosu, kuris griežtai pasisakė prieš susitarimą su Makedonija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi