Pasaulyje

2018.10.20 15:12

Taivane – tūkstantinė demonstracija už referendumą dėl nepriklausomybės

BNS 2018.10.20 15:12

Tūkstančiai Taivano nepriklausomybės šalininkų šeštadienį surengė demonstraciją prieš Pekiną ir vis didesnį spaudimą patiriančią salos vyriausybę.

Kinija pastaruoju metu vis garsiau reiškia pretenzijas į savo valdžią turinčią demokratinę salą, kurios prezidentui Tsai Ing-wenui vis sunkiau sekasi tuo pat metu nuraminti ir Pekiną, ir už nepriklausomybę pasisakančius aktyvistus.

Šis didelio masto protestas, kuriame reikalauta visiškos nepriklausomybės nuo Kinijos, buvo pirmasis nuo tada, kai prieš 20 metų Taivanas tapo demokratija.

Organizatoriai teigia, kad demonstracijoje dalyvavo 80 tūkst. dalyvių. Policija savo dalyvių skaičiaus vertinimo kol kas nepateikia.

Kinija iki šiol laiko Taivaną savo teritorija, nors šalys nuo pilietinio karo pabaigos Kinijoje 1949 metais yra valdomos atskirai.

Tuo tarpu Taivanas save laiko suverenia valstybe, turinčia savo valiutą, politinę ir teismų sistemas, bet formaliai savo nepriklausomybės nuo Kinijos nėra paskelbęs. Savo ruožtu Pekinas perspėja, kad Taivanui bus atsakyta jėga, jei sala paskelbs apie oficialų atsiskyrimą.